هشت پایگاه بهزیستی سمنان آماده دریافت نذورات عید قربان است

سمنان- ایرنا- معاون مشارکت‌های مردمی اداره کل بهزیستی استان سمنان گفت: هشت پایگاه بهزیستی استان هم‌ زمان با عید سعید قربان آماده جمع‌آوری نذورات و کمک‌های مردم نیکوکار برای توزیع بین نیازمندان است.

احمد پیوندی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: به‌ منظور ساماندهی، جمع‌آوری و توزیع نذورات مردمی در روز عید سعید قربان، هشت پایگاه به منظور جمع‌آوری نذورات هم استانی‌های خیّر در ادارات بهزیستی کلیه شهرستان‎های سمنان برپا می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت قربانی و اطعام کردن در اسلام و توصیه معصومان(ع) به کمک به نیازمندان و مستمندان افزود: این اداره کل همچون سال‌های گذشته به‌عنوان حلقه اتصال میان نیکوکاران و نیازمندان واقعی آماده جمع‌آوری کمک‌های مردمی، نذورات، گوسفند زنده و گوشت قربانی با هر میزان توان مالی به منظور توزیع میان مددجویان است.

پیوندی ضمن دعوت از شهروندان خیّر استان سمنان برای اهدا قربانی، نذورات گوشت دام ذبح شده و نذورات نقدی در عید قربان، اضافه کرد: برای پرداخت آسان و نقدی مبالغ اهدایی هم استانی‌های نوع‌دوست و نیکوکار در روز عید سعید قربان شماره شبا ۴۹۰۱۰۰۰۰۴۱۷۱۰۳۴۵۴۱۸۱۰۵۰۷ ir  مشارکت‌های مردمی بهزیستی در نظر گرفته‌ شده است.

معاون مشارکت‌های مردمی اداره کل بهزیستی استان سمنان پایگاه‌ آماده دریافت نذورات در شهرستان سمنان در روز عید قربان را واقع در همین اداره کل به نشانی میدان کوثر- بلوار معلم- جنب انبار مخابرات اعلام کرد.

در استان سمنان حدود ۲۶ هزار و ۱۹۰ مددجو از اداره کل بهزیستی خدمات مختلف می‌گیرند.

تعداد خدمات‌گیرندگان در حوزه اجتماعی، توانبخشی، پیشگیری و مشارکت ۳۰۸ هزار و ۵۴۰ نفر است که یک هزار و ۳۲۶ نفر سال ۹۷ از بهزیستی این استان مستمری دریافت‌کردند.

تعداد زنان سرپرست خانوار بیمه شده خدمت گیرنده تحت پوشش بهزیستی سمنان در شهرها و روستاها یک هزار و ۱۰۴ نفر است.

۹۸۹۱/۷۴۰۸

سرخط اخبار استان‌ها