اعلام نابه‌سامانی نظام پرداخت کارکنان دولت و اجرای رتبه‌بندی معلمان

استان‌ها - ایرنا - اعلام نابه‌سامانی نظام پرداخت کارکنان دولت، اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان تا دو ماه آینده، شناسایی فساد اداری در دامپزشکی گلستان، نرخ پایین خرید تضمینی عامل کاهش سطح زیرکشت گندم، دستیابی پژوهشگران دانشگاه ارومیه به فناوری تولید نانو ذرات ضد سرطان گیاهی، تکمیل قطعه چهارم آزاد راه تبریز - ارومیه، نبود نگاه اقتصادی و بازرگانی به دریای خزر و برگزاری همایش بین‌المللی دف نوازان در سنندج از جمله مهمترین خبرهای سایت استانی سراسری ایرنا در ۲۴ ساعت گذشته است.

سایت سراسری استان‌های ایرنا به عنوان ویترین ۳۱ سایت استانی خبرگزاری جمهوری اسلامی روزانه به طور میانگین محل انتشار حدود ۲۰۰ فرآورده خبری شامل خبر، گزارش، مصاحبه، میزگرد خبری، یادداشت، بسته تصویری و تحلیل است که عصر هر روز به منظور بهره‌برداری و آگاهی بیشتر مخاطبان در قالب «بسته خبری ۲۴» چکیده مهمترین رویدادهای استان‌ها منتشر می‌شود:

نابه‌سامان بودن نظام پرداخت کارکنان دولت

رییس سازمان اداری و استخدامی کشور نظام پرداخت کارکنان را نابه سامان ارزیابی کرد و گفت: پرداختی ها در وزارت‌خانه ها، نهادها و سازمان‌های مختلف با یکدیگر متفاوت است به گونه ای که گاهی اختلاف پرداختی در یک وزارتخانه از یک تا سه برابر فرق می کند.

جمشید انصاری روز شنبه در نشست با مدیران و کارکنان سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان افزود: در تلاش هستیم که میزان پرداختی ها با عناوین مختلف را در حکم پایه کارمندان بیاوریم تا از این طریق بتوان وضعیت پرداختی ها را سر و سامان داد.

دستیابی به فناوری تولید نانوذرات ضد سرطان‌ گیاهی

پژوهشگران دانشگاه ارومیه موفق شدند با القای نانوذرات به ریشه گیاه «زرین گیاه»، میزان تولید ترکیب‌های ضدسرطانی در آن را به میزان قابل قبولی افزایش دهند.
ترکیبات ضدسرطانی گیاهی به دلیل برخورداری از عوارض جانبی کمتر در مقایسه با ترکیبات دارویی شیمیایی، توجه بسیاری از محققان و صنعتگران حوزه دارو و محصولات آرایشی بهداشتی را به خود جلب کرده‌است.
مطالبات بازنشستگان و کارکنان مخابرات پرداخت می‌شود
محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که امروز به جنوب شرق تهران سفر کرده است، گفت: با هدف چابک سازی و مدیریت هزینه ها، مطالبات بازنشستگان و کارکنان مخابرات پرداخت می‌ شود.
وی افزود: لزومی ندارد هزینه های مخابرات از جیب مردم دربیاید، یک وحدت رویه ای در مدیریت مخابرات ایجاد کرده ایم و از هزینه های اضافی جلوگیری به عمل آوردیم.

نرخ پایین خرید تضمینی موجب کاهش سطح زیرکشت گندم می‌شود

رییس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در تبریز گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد که اگر دولت رفتار قیمتی خود را اصلاح نکند در سال آینده با مشکلات جدی‌تری مثل کاهش سطح زیرکشت گندم مواجه خواهیم شد.

احمد علی کیخا در نشست با مدیران جهادکشاورزی، آب منطقه‌ای، منابع طبیعی، محیط زیست و تشکل‌های بخش کشاورزی آذربایجان شرقی با بیان اینکه بخش خصوصی گندم را از کشاورزان به صورت نقدی خرید می‌کند، اضافه کرد: از انجمن‌ها، خانه‌ها و نظام‌های تخصصی در بخش‌ کشاورزی انتظار داریم تا به معنای واقعی صدای کشاورز باشند و در موضوع‌های مرتبط با این حوزه در سطح ملی، اعلام موضع کرده و مطالبه گری کنند.

تکمیل قطعه چهارم آزادراه تبریز - ارومیه

رئیس اداره ایمنی راه و حریم اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: با اجرای اقدام‌های ایمنی در مسیر خاصبان - سرای در قطعه چهار آزادراه تبریز - ارومیه عبور ترافیک از باند دوم این مسیر انجام و ساخت این قطعه تکمیل شد.

عباسعلی شیری افزود: باند دوم این مسیر به طول ۲۸.۵ کیلومتر با تلاش راهداران این اداره و در بازه زمانی یک ماهه زیر عملیات ایمن سازی قرار گرفت و همهی علائم مورد نیاز بر اساس اولویت بندی نصب و خط کشی مسیر انجام شد.

نگاه اقتصادی - بازرگانی به دریای خزر وجود ندارد

استاندار گلستان گفت که نگاه اقتصادی - بازرگانی به دریای خزر وجود ندارد و از ظرفیت‌های اقتصادی این پهنه مهم و راهبردی آبی کمتر استفاده می‌شود.

هادی حق شناس روز شنبه در نشست تخصصی دریای خزر که از سوی دانشگاه کشاورزی و علوم منابع طبیعی گرگان برگزار شد، افزود: حتی می‌توان گفت که از ظرفیت گردشگری دریای خزر هم به شکل مطلوب و احسن استفاده نمی‌شود مگر در حد اینکه عده‌ای از ساحل نشینان و مسافران به شنا بپردازند که آن هم سالانه ده‌ها کشته برجای می گذارد.

همایش بزرگ دف نوازان ایران در سنندج

رئیس حوزه هنری کردستان با اشاره به برگزاری نهمین جشنواره بین المللی دف نوازی با عنوان «دف نوای رحمت» گفت: اجتماع بزرگ دف نوازان ایران زمین روز سه شنبه ۲۲ مرداد در سنندج برگزار می شود.

امین مرادی در نشست خبری نهمین جشنواره بین المللی دف نوای رحمت و گرامیداشت روز خبرنگار اظهار داشت: این اجتماع بزرگ در پارک شانو (استقلال) سنندج و با حضور شمار زیادی از دف نوازان ایران زمین با لباس های محلی مناطق مختلف کشور برگزار می‌شود.

توفان ۴۶۵ نفر را در سیستان روانه بیمارستان کرد
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: ۴۶۵ نفر از مردم منطقه سیستان در شمال استان به دلیل مشکلات تنفسی ناشی از توفان گرد و خاک در روزهای اخیر روانه بیمارستان‌ها و مراکز درمانی شدند.
این افراد به دلیل عوارض تنفسی، چشمی و قلبی ناشی از توفان به بیمارستان‌ها، مراکز درمانی و پایگاه‌های اورژانس مراجعه کردند؛ ۱۲۷ نفر از این افراد بستری و بقیه به صورت سرپایی درمان شدند.
امروز سرعت وزش بادهای ۱۲۰ روزه در شمال استان نسبت به چهار روز اخیر افزایش یافت و به ۱۱۹ کیلومتر بر ساعت رسید و سبب لغو  دو پرواز فرودگاه زابل شد.
غرب مازندران در معرض کم بارشی

در نمودار برنامه فصلی بارش سه ماه آینده مازندران که از سوی اداره کل هواشناسی مازندران منتشر شده است میزان بارندگی ها در بیشتر مناطق این استان در حد نرمال اعلام شد و تنها بخش هایی از غرب مازندران  این بارندگی ها کمتر از نرمال است.
مسئولان هواشناسی مازندران پیش بینی کردند که در سه ماه آینده حدود ۱۰ درصد میزان بارش باران در مناطق غربی این استان به نسبت میانگین دوره آماری بلند مدت کمتر شود .
شناسایی گروه فساد اداری در دامپزشکی گلستان

رییس کل دادگستری گلستان از شناسایی گروه فساد اداری در دامپزشکی گلستان و دستگیری ۳ نفر از مدیران میانی این اداره کل خبر داد و  اعلام کرد: این افراد از سال ۹۲ تاکنون با سوء استفاده از موقعیت خود با سندسازی و انعقاد قراردادهای صوری، مبالغ هنگفتی از بیت‌المال را به صورت گروهی تصاحب کردند.
متهمان ممنوع الخروج شده و تحقیقات برای شناسایی دیگر اعضای این گروه و برآورد میزان دقیق جرایم مالی بر اساس گزارش دیوان محاسبات در دادسرای گرگان ادامه دارد.
طرح رتبه‌بندی معلمان از شهریور یا مهر اجرایی می‌شود

عبدالرضا مصری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح رتبه‌بندی معلمان از شهریور یا مهر اجرایی می‌شود، گفت: مجلس برای اجرای این طرح دو هزار میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته است اما این مبلغ کافی نیست.
به گفته وی، با توجه به کمبود اعتبار طرح رتبه‌بندی معلمان، ممکن است اجرای آن با شرایط فعلی سبب افزایش حقوق به اندازه اعلام شده نشود.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش چهارم مرداد گفته بود که با اجرای طرح رتبه‌بندی حقوق معلمان ۴۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان افزایش می‌یابد.
۳۰ مرغداری متخلف در خوزستان به تعزیرات حکومتی معرفی شدند

در شرایطی که بهای گوشت گرم مرغ در برخی استان ها از جمله خوزستان افزایش داشته، امروز معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان اعلام کرد: پرونده تخلف ۳۰ مرغداری در خوزستان برای برخورد قانونی با آنها به اداره کل تعزیرات حکومتی ارسال ش؛ تخلف این مرغداران، گران فروشی و تحویل ندادن مرغ تولیدی خود به کشتارگاه ها بوده است.
مانور نظارت بر نحوه عرضه مرغ کشتار روز و قیمت این کالا در خوزستان از تاریخ پنجم تا هشتم مرداد توسط سازمان صمت خوزستان برگزار شد. هم اکنون گشت مشترک بازرسی با همکاری سازمان صمت، جهادکشاورزی، نیروی انتظامی و اداره کل دامپزشکی خوزستان تشکیل شده و روزانه وضعیت عرضه و فروش مرغ در خوزستان را رصد می کند.


گزارش های استانها:
دفتر چابهار در گزارشی با عنوان «بندرچابهار با صرفه‌ترین مسیر برای ورود کالاهای اساسی به ایران است» به بازخوانی اهمیت راهبردی این بندر در عرصه ترانزیت کالا و بازرگانی پرداخته است.
مرکز بیرجند در گزارش «رویای راه آهن در مرز ۲۰ سالگی» نیاز استان خراسان جنوبی برای اتصال به شبکه ریلی کشور با هدف نقش آفرینی در عرصه ترانزیت کالا و مسافر را مورد اشاره قرار داده است.
«هیس، اینجا بیمارستان است» عنوان گزارشی از مرکز شیراز است که در آن مشکلات بیمارستان شهید بهشتی این شهر بازگو شده است.
مرکز سنندج در گزارش «مرگ در کمین انارستان» نسبت به خشک شدن درختان انار در استان کردستان هشدار داده است.
مرکز شهرکرد در گزارش «کنکوری به نام انتخاب رشته» به دغدغه این روزهای داوطلبان ورود به دانشگاه ها یعنی انتخاب رشته پرداخته است.

۲۰۲۵/۶۰۳۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =