دومین جشنواره منطقه ای تئاتر خیابانی هرسین آغاز شد

کرمانشاه- ایرنا- دومین جشنواره منطقه ای تئاتر هرسین با موضوع کاهش های آسیب های اجتماعی و با شرکت هشت استان و هنرمندان هرسین روز شنبه (۱۹ مرداد) در بوستان اداره فرهنگ ارشاد و اسلامی این شهر آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، این جشنواره با راه اندازی کارناوال شادی از میدان جمهوری اسلامی هرسین تا درب اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در حالی که شرکت کنندگان انواع گلیم های بافته شده هرسین را در دست داشتند، آغاز شد.

اولین اجرای تئاتر خیابانی نیز توسط هنرمندان آذربایجان شرقی با نام «هایات» اجرا شد.
۷۲ اثر به جشنواره منطقه ای تئاتر خیابانی هرسین ارسال شد
مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی هرسین در مراسم افتتاحیه این جشنواره گفت: ۷۲ اثر از ۱۲ استان به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد که از میان آنها ۱۴ اثر از هشت استان، آذربایجان شرقی، مرکزی، خوزستان، همدان، لرستان، ایلام، کردستان، کرمانشاه و شهر هرسین انتخاب شدند.
غلامرضا ملکیان اظهار داشت: جشنواره منطقه ای تئاتر خیابانی هرسین به مدت سه روز از ۱۹ تا ۲۲ مرداد با ۴۴ اجرا، که ۳۶ اجرای آن در شهر هرسین و هشت اجرا در بخش بیستون است، ادامه پیدا خواهد کرد.
وی در ادامه با اشاره به برند ملی و جهانی گلیم هرسین ابراز امیدواری کرد؛ تئاتر خیابانی شهر هرسین نیز روزی به عنوان یک برند مانند تئاتر مریوان شناخته شود و این جشنواره به یک جشنواره ملی با ردیف بودجه مشخص در برنامه ها و اعتبارات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای سالهای آینده کنجانده شود.
ملکیان از مردم هرسین در مشارکت و استقبال از این جشنواره تقدیر کرد و ابراز امیدواری نمود مردم زمینه چنین جشنواره ها و برگزاری تئاترها و اجراها را در محلات بوجود آورند و از موضوعات آسیب های اجتماعی آن بهره ببرند.
شهرستان هرسین با ۸۵ هزار جمعیت در ۴۴ کیلومتری شرق شهر کرمانشاه واقع شده است.
۳۲۰۹/۸۰۶۶