۱۹ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۵۳
کد خبرنگار: 2122
کد خبر: 83431707
۰ نفر

برچسب‌ها

 مردم عدن قربانی اختلاف ائتلاف عربی

تهران – ایرنا – پایگاه خبری "العربی الجدید" در خصوص تحولات عدن و درگیری های شدید دو روز گذشته میان نیروهای یمنی وابسته به امارات و عربستان در این استان نوشت: یمنی های استان عدن در سکوت امارات و عربستان سعودی کشته می شوند.

به گزارش این پایگاه خبری، روز چهارشنبه «هانی بن بریک» نایب رییس عناصر شورای انتقالی جنوب (وابسته به امارات) از نیروهای تحت امر خود خواست به کاخ ریاست جمهوری "المعاشیق" (دولت مستعفی و فراری منصور هادی) حمله کنند و کنترل آن را به دست بگیرند.
العربی الجدید به نقل از منابع آگاه نوشت: درگیری ها از دو روز گذشته در عدن تشدید شده و همچناان ادامه دارد، این درگیری ها در مناطق «کریتر (بخش مرکزی این استان)، خور مکسر و دار سعد» متمرکز است.
در همین حال منازل شمار زیادی از غیرنظامیان در این استان بر اثر بمباران و شلیک خمپاره خسارت های فراوانی دیده و چندین غیرنظامی کشته شده اند.
به گفته منابع محلی، برخی محلات در منطقه کریتر عدن اوضاع پیچیده ای دارند و به علت درگیری های مسلحانه شدید در همین مناطق محاصره شده اند.
همچنین جدایی طلبان شورای انتقالی روز گذشته(جمعه) اعلام کردند که وزیر کشور دولت مستعفی و فراری منصور هادی را دستگیر کرده اند، اما این خبر از سوی وی تکذیب شد.
العربی الجدید نوشت: با این وجود، عربستان سعودی و امارات همچنان در قبال این قضیه سکوت کرده و موضع روشنی درباره آن اتخاذ نکرده اند.
به گزارش تلویزیون "الجزیره" قطر، طی درگیری جمعه شب میان نیروهای وابسته به امارات موسوم به "کمربند امنیتی" با نیروهای وفادار به "عبد ربه منصور هادی" رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن که مورد حمایت عربستان می باشد، در بندر "عدن" یمن هشت تن کشته شدند.
شورای انتقالی یمن جنوبی در ماه می ۲۰۱۷ (اردیبهشت/ خرداد ۹۶) با حمایت ابوظبی تشکیل شد و یکی از اهداف آن، طرح جدایی جنوب از شمال یمن است، این شورا با رهبری 'عیدروس الزبیدی' استاندار وقت 'عدن' طرح ها و اهداف امارات را پیش می برد که اختلافات بین دولت مستعفی یمن و امارات موجب عزل وی از سوی منصور هادی شد.  
از آن پس اختلافات میان این دو جریان تشدید و شهر عدن به عرصه درگیری های سیاسی و نظامی میان دولت منصور هادی (وابسته به عربستان) و شورای انتقالی یمن جنوبی (وابسته به امارات) شده است.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =