۱۹ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۰۹
کد خبرنگار: 907
کد خبر: 83431507
۰ نفر

برچسب‌ها

ایران ایر فرودگاه بجنورد را آزمود

بجنورد- ایرنا- شرکت هواپیمایی ایران ایر با انجام یک پرواز آزمایشی نشست و برخاست در فرودگاه بجنورد، وضعیت عملیاتی فرودگاه مرکز استان خراسان شمالی را مورد آزمایش قرار داد.

مدیر فرودگاه بجنورد روز شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پرواز ایران ایر با هواپیمای ای.تی.آر ۷۲ که ساعت ۱۹ روز جمعه در این فرودگاه نشسته بود، ساعت ۶ صبح شنبه بجنورد را به مقصدتهران ترک کرد.

سیدمهدی رزاز افزود: هواپیمای ای تی آر ۷۲ از فوکر کوچک تر است و ظرفیت و سرعت پایین تری دارد و به همین دلیل قدرت مانور آن برای نشست و برخاست مناسب تر است.

مدیر فرودگاه بجنورد گفت: خلبان، تمامی مشاهدات خود را به شرکت مربوطه گزارش خواهد کرد که پس از بررسی های انجام شده نتیجه نهایی برای برقراری پرواز این شرکت هواپیمایی در مسیر بجنورد - تهران اعلام خواهد شد.

وی گفت: در پی درخواست های مکرر مسافران و مراجعان فرودگاه بجنورد برای افزایش تعداد پروازها، شرکت هواپیمایی ایران ایر (هما) نسبت به برقراری پرواز آزمایشی در این مسیر اقدام کرد.

رزاز  افزود: پس از انجام این پرواز و بررسی شرایط فرودگاه و ظرفیت مسافری، شرکت هواپیمایی ایران ایر نتیجه را اعلام و در صورت امکان برقراری خط پرواز، برنامه پروازی مدون اعلام خواهد شد.

به گزارش ایرنا فرودگاه بجنورد به علت شرایط خاص نیاز به هواپیمای خاص دارد که هم اکنون عمدتا هواپیماهای فوکر در این فرودگاه برنامه پروازی دارند.

هم اکنون از فرودگاه بجنورد هفته ای ۶ پرواز رفت و برگشت در مسیر تهران - بجنورد انجام می شود.

اکنون شرکت‌های هواپیمایی ماهان و آسمان در روزهای شنبه، یکشنبه، دوشنبه، چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه بین مرکز استان خراسان شمالی و تهران پرواز رفت و برگشت دارند.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور قرار دارد که فاصله بجنورد، مرکز این استان تا تهران افزون بر ۷۰۰ کیلومتر و تا مشهد ۲۵۰ کیلومتر است.

فرودگاه بجنورد به عنوان فرودگاه مرز هوایی فعال است که دارای یک باند به ابعاد ۴۲۰۰ در ۴۵ متر، اپرون به ابعاد ۲۴۵ در ۱۱۸ متر، تاکسی وی عمود به ابعاد ۲۳ در ۱۲۰ متر و ساختمان ترمینال مسافری به مساحت ۱۷۰۰ متر مربع و ترمینال جدید به مساحت ۴۶۰۰ مترمربع است.

مجموع مسافران جابه جا شده این فرودگاه در سال گذشته، ۱۴ هزار و ۱۸۱ مسافر بود که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۶ به کمتر از نصف رسید.

۳۰۰۷/۵۱۳۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =