امام جمعه نجف طرح تشکیل ائتلاف دریایی آمریکا در خلیج فارس را نشانه شکست واشنگتن دانست

نجف- ایرنا- امام جمعه نجف اشرف، طرح تشکیل ائتلاف دریایی آمریکا در خلیج فارس را اقدامی ناکام و نشانه شکست واشنگتن دانست.

سید صدرالدین القبانچی امام جمعه نجف اشرف در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر، طرح تشکیل ائتلاف دریایی آمریکا در خلیج فارس به بهانه تأمین امنیت کشتیرانی در تنگه هرمز را نشانه ای بر شکست سیاست های آمریکا و اقدامی غیرقابل قبول از نظر جامعه بین الملل دانست. 

وی گفت: این که آمریکا چنین طرحی را تصویب و 60 کشور را نیز به این ائتلاف دعوت کرده است، نشان می دهد آمریکا توان انجام آن را به تنهایی ندارد. 

امام جمعه نجف با اشاره به مخالفت اروپا، آلمان، فرانسه، روسیه و چین با این طرح و استقبال رژیم صهیونیستی از آن، گفت: این طرح ناموفق و ناکام خواهد بود و جهان آن را نمی پذیرد. 

وی در بخش دیگری از خطبه های نمازجمعه، طرح دیگر آمریکا با عنوان جلوگیری از بی ثباتی در عراق را نیز رد کرد و گفت: هدف آمریکا از این طرح، این است که هر شخصیت عراقی که بر خلاف منافع واشنگتن عمل کند، تحت تعقیب قرار دهد. 

القبانچی از پارلمان و دولت عراق خواست که با این طرح که دخالت آشکار در امور داخلی عراق است، مخالفت کنند. 

وی همچنین از مأموریت جدید سازمان الحشد الشعبی ابلاغ شده از سوی عادل عبدالمهدی نخست وزیر  و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق برای مبارزه با مراکز و باندهای مفاسد اجتماعی از جمله قمار، مواد مخدر، تجارت انسان و بردگی جنسی زنان، استقبال و از اقدامات آن قدردانی کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =