۱۸ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۴۴
کد خبرنگار: 2837
کد خبر: 83431286
۰ نفر

برچسب‌ها

گلستان قهرمان پیکارهای کبدی دختران جوان کشور شد

شیراز-ایرنا- تیم گلستان در حالی قهرمان یازدهمین دوره رقابت های کبدی دختران جوان کشور شد که فارس میزبان مسابقات مقامی کسب نکرد.

در این رقابت ها که شامگاه جمعه در سالن ورزشی دانشکده شهید باهنر شیراز برگزار شد، ۳۵۰ ورزشکار از ۲۱ استان کشور شرکت داشتند.

درپایان این رقابت ها پس از اینکه تیم گلستان بر سکوی قهرمانی ایستاد، تیم خراسان رضوی عنوان نایب قهرمانی کسب کرد و تیم های البرز و مازندران هم به صورت مشترک سوم شدند.

نفرات برتر این رقابت ها به اردوی تیم ملی جوانان دختر دعوت خواهند شد.

همچنین رقابت های کبدی پسران کشور نیز از نوزدهم مرداد ماه ( فردا) در سالن دانشکده شهید باهنر شیراز با حضور ورزشکاران ۲۱ استان آغاز می شود.

کبدی یا همان زو، یک بازی ایرانی، اصیل و منشا آن بازی های بومی و محلی است این رشته  که نیاز به قدرت و مهارت دارد کاملا ساده و کم هزینه است. 
کبدی، یک بازی بیرون سالنی و سالنی پُر تحرک و ترکیبی از کشتی و راگبی است، برای گرفتن مهاجم یا فرار از دست حریف در این بازی، به مهارت، انعطاف پذیری، چابکی، استقامت، حضور ذهن و جرات نیاز است. 
این رشته بیش از ۱۰ سال است که در استان فارس راه اندازی شده و ظرف این سال ها تنها یک ورزشکار در سطح ملی بنام سعیده جعفری معرفی کرده  که قهرمان بازی های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا شده است. 

۹۶۰۰ / ۶۱۱۳

برچسب‌ها