۱۸ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۱۵
کد خبرنگار: 2445
کد خبر: 83431285
۰ نفر
شش مزدور سعودی در غرب یمن کشته شدند

تهران- ایرنا- وزارت دفاع یمن جمعه شب اعلام کرد: شش نفر از مزدوران وابسته به نیروهای ارتش سعودی در استان "جوف" واقع در مرکز یمن توسط یگان تک تیرانداز ارتش و کمیته های مردمی یمن از پای در آمدند.

به گزارش تارنمای شبکه تلویزیونی المسیره یمن، محل دقیق کشته شدن این افراد، منطقه "اسطر" و "العقبه" در شهرستان های "خب" و "الشعف" اعلام شده است.

این حملات به دنبال هشدار "محمد ناصر العاطفی" وزیر دفاع دولت نجات ملی وابسته به انصارالله یمن به ائتلاف سعودی صورت گرفته است. وی، چهارشنبه نیروهای ائتلاف سعودی را تهدید کرد: تا زمانی که به تجاوزگری خود ادامه دهند، باید منتظر حملات بیشتری در عمق خاک شان باشند.

پیش از حمله تک تیراندازان ارتش و کمیته های مردمی یمن، فرودگاه بین‌المللی "أبها" در جنوب عربستان نیز روز جمعه با چند فروند هواپیمای بدون سرنشین "قاصف k۲»" بمباران شد.

در هفته‌های گذشته، مراکز نظامی شهرهای جنوبی عربستان هدف گسترده حمله پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن قرار گرفته است؛ به طوری که موشک‌های پاتریوت قادر به رهگیری و انهدام آنها نیستند.

عربستان از فروردین ۹۴ که به همراهی امارات، جنگ علیه یمن را آغاز کرد، نه تنها تاکنون نتوانسته به اهداف خود برسد، بلکه خسارت های مالی و جانی زیادی را متحمل شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =