۱۸ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۲۷
کد خبرنگار: 1763
کد خبر: 83431223
۰ نفر
انتقاد نماینده آیت الله سیستانی از فساد و مشکلات عراق

بغداد- ایرنا- نماینده آیت الله سیستانی مرجعیت عالی عراق از ادامه فساد و مشکلات مختلف در این کشور انتقاد کرد.

«سیداحمد الصافی» نماینده مرجعیت عالی عراق در خطبه نماز جمعه در صحن حرم مطهر امام حسین (ع) در کربلای معلا نسبت به وضع کشور و فساد موجود در آن، انتقاداتی را مطرح کرد و گفت: ما سؤالاتی درباره وضع سیاسی، اقتصادی و اجتماعی داریم که سؤالاتی مشروع است؛ اما به گوش کسانی که می‌توانند به این مشکلات ترتیب اثر دهند، نمی‌رسد. این سؤالات در بر دارنده رنج و دردهایی است که مطمئناً درست نیست لاینحل باقی بماند و نیازمند افرادی است که این مشکلات را مرتفع سازند.
وی با بیان اینکه این سؤالات، مطالبات و خواسته‌های ملت عراق و نیازمند پاسخ‌گویی مسؤولان است، عنوان کرد: اموال کشور با این آمار و ارقام درشت، کجا رفته است؟ چرا درد و رنج ملت عراق ادامه دارد؟ هر روز از اخبار مربوط به فساد و آمار و ارقام کلان آن می‌شنویم. آیا چشم‌انداز و سقف زمانی برای حل این مشکلات وجود دارد؟ آیا وقت آن فرا نرسیده است که پیش پا افتاده‌ترین حقوق ملت تأمین شود؟
نماینده مرجعیت عالی عراق با اشاره به خستگی مردم و قصد برخی برای مهاجرت از کشور، ادامه داد: کشور از تمام‌ جهات دارای مشکلاتی است و همه تنها به نظاره نشسته‌اند. مرجعیت سال‌هاست خواهان مبارزه با فساد است، اما تاکنون هیچ دستاوردی در این باره حاصل نشده است.
صافی در پایان همچنین به بیکاری جوانان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و وضع کشاوزی عراق نیز اشاره کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =