کشورهای اسلامی در حج منافع مسلمانان را در نظر بگیرند

تهران- ایرنا- نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در دیدار رئیس هیئت اعزامی مجلس اعلای عراق گفت: کشورهای اسلامی برای انجام این سفر معنوی نباید فقط منافع خود را در نظر بگیرند بلکه باید نفع همه کشورهای اسلامی را مدنظر قرار دهند تا همه استفاده کنند.

به گزارش روز جمعه پایگاه اطلاع رسانی حج،‌ حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب در دیدار حجت الاسلام و المسلمین شیخ تقی مولا ابراز امیدواری کرد با فراهم شدن امکانات مناسب امکان سفر زمینی زائران کشورهای دیگر به عربستان با عبور از خاک کشورهای همسایه فراهم شود.
وی گفت: هزینه سفر زمینی کمتر است و زائران می‌توانند همانند دهه‌های قبل زیارت اماکن مقدسه در عراق را در برنامه این سفر قرار دهند.
نواب همچنین به خدمات شیخ تقی مولا در حوزه حج در زمان تصدی ریاست بعثه عراق اشاره کرد و شیخ مولا نیز گفت: پایه‌گذاری حج عراق با استفاده از تجربیات جمهوری اسلامی ایران در این حوزه صورت گرفت.

 ۵۰ درصد حجاج عراقی از طریق زمینی به سرزمین وحی مشرف شدند 
حجت الاسلام والمسلمین شیخ تقی مولا دراین دیدار در خصوص سفر زائران عراقی از مسیرهای هوایی و زمینی به عربستان گزارش داد و گفت: امسال بیش از ۵۰ درصد حجاج عراقی از طریق زمینی به سرزمین وحی مشرف شدند.
وی با اشاره به هزینه سفرهای هوایی و زمینی برای حجاج عراقی، اقدامات جدیدی را که برای تسهیل سفر زمینی زائران عراقی به اماکن مقدسه در مدینه و مکه پیش‌بینی شده است، بیان کرد.
وی همچنین با بیان آمار زائران عراقی در حج امسال گفت: استقبال عراقی‌ها از سفر زمینی خوب بوده و گزارش‌ها از رضایت آنها حکایت دارد. 

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =