۱۸ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۵۸
کد خبرنگار: 1215
کد خبر: 83431196
۵ نفر
سقوط مشکوک پهپاد پیشرفته آمریکا در عراق

بغداد- ایرنا- یک فروند پهپاد پیشرفته آمریکایی به دلایل نامعلومی در منطقه «الرضوانیه» در شمال غربی بغداد سقوط کرد.

خبرگزاری «براثا» عراق امروز جمعه اعلام کرده است که احتمالاً این پهپاد پیشرفته آمریکایی در نتیجه یک حمله الکترونیکی یا پارازیت (اختلال در امواج ارتباطی) توسط طرف های ناشناخته ای سقوط کرده یا ناچار به فرود اضطراری شده است.

تصاویر منتشر شده از این پهپاد، نشان می دهد که این هواپیمای بدون سرنشین آمریکا بدون اینکه آسیب خاصی دیده باشد، در یک منطقه کشاورزی در «الرضوانیه» در شمال غربی بغداد بر زمین نشسته است.

خبرگزاری براثا افزوده است که یک نیروی عراقی، این پهپاد را پس از مدتی از فرود آمدنش، تحویل گرفته و با خود برده است.

فرماندهی ائتلاف بین المللی مدعی مبارزه با داعش به سرکردگی آمریکا، با انتشار بیانیه ای امروز سقوط یا فرود اضطراری این پهپاد را مورد تأیید قرار داده و اعلام کرده است که حادثه سقوط این پهپاد، مربوط به چهارشنبه گذشته است.

بر اساس ادعای بیانیه فرماندهی ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا، هواپیمای بدون سرنشین به دلیل ایراد مکانیکی، فرود برنامه ریزی نشده ای در روز چهارشنبه گذشته داشته است.

طبق بیانیه، این هواپیما بدون هیچ گونه آسیبی به زمین نشسته و نیروهای امنیتی عراق آن را به سلامت تحویل گرفته و هیچ کسی در این حادثه آسیب ندیده است.

فرماندهی نیروهای ائتلاف آمریکایی اعلام کرده است که هیج بخش از تجهیزات پهپاد در جریان فرود آمدن آسیب ندیده است.

در بیانیه ائتلاف آمریکایی نسبت به ادعای برخی رسانه های عراقی که علت فرود یا سقوط هواپیما را نتیجه حمله الکترونیکی یا پارازیت عنوان کرده اند، سکوت کرده است.

در این بیانیه همچنین به نیروی عراقی که نخستین بار، این پهپاد ساقط شده را شناسایی و تحویل گرفته، اشاره نشده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =