دانش‌آموز با نیاز ویژه خراسان‎ شمالی در رقابت‌های کشوری اول شد

بجنورد- ایرنا- «دامون به‌نیا» دانش‌آموز با نیاز ویژه خراسان شمالی، در رقابت‌های ورزشی و فرهنگی دانش‌آموزان با نیازهای ویژه کشور، مقام اول را از ‎آن خود کرد.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی خراسان شمالی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بهنیا، توانست در مسابقات ورزشی دانش آموزان با نیازهای ویژه، در رشته دو و میدانی، مقام اول کشوری را کسب کند.

علی متقیان اظهار داشت: «امیرحسین امیری» دیگر دانش آموز با نیاز ویژه استان هم در رشته انشای نماز مقام سوم این رقابت های کشوری را به دست آورد.

وی افزود: دانش آموزان پسر برای شرکت در این رقابت های کشوری به تهران اعزام شده اند و این مسابقات از نیمه مردادماه تا ۲۳ ماه جاری در حال برگزاری است.

وی با بیان اینکه از این استان، ۲۰ پسر به رقابت ها اعزام شده اند و دختران هم فردا، شنبه اعزام خواهند شد، خاطرنشان کرد: در مجموع ۵۷ دانش آموز دختر و پسر با نیاز ویژه از این استان در مسابقات مزبور شرکت می کنند.

به گفته وی در مرحله استانی این مسابقات، ۱۵۰ دانش آموز با نیاز ویژه شرکت کردند که منتخبان این رقابت‌ها شامل ۲۲ دانش آموز پسر و ۳۵ دختر به مسابقات کشوری راه یافته اند.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی خراسان شمالی اظهار داشت: دانش آموزان در سه رشته ورزشی و ۲ رشته فرهنگی با هم رقابت می کنند.

هزار و ۳۰۰ دانش آموز با نیازهای ویژه در ۵۹ مدرسه و کلاس استثنایی خراسان شمالی تحصیل می کنند که نیمی از این دانش آموزان در بجنورد هستند.

۷۱۸۵/۵۱۳۲ 

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =