۱۸ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۳۸
کد خبرنگار: 1410
کد خبر: 83431167
۰ نفر

برچسب‌ها

تخصص مهارتی پیش‌نیاز ترخیص سربازان

ارومیه - ایرنا - معاون آموزش سازمان فنی و حرفه‌ای کشور گفت: دارا بودن تخصص مهارتی پیش‌نیاز ترخیص سربازان از سال‌جاری است.

علیرضا حاتم‌زاده روز جمعه در گفت و گو با خبرنگاران در ارومیه افزود: پیش‌بینی می‌کنیم با توجه به این امر، تعداد سربازان دارای مهارت درکشور تا پایان سال به بیش از 200 هزار نفر افزایش یابد.

وی اضافه کرد: این در حالی است که آمار سربازان دارای مهارت در 2 سال گذشته کمتر از 30 هزار نفر بود.

وی با اشاره به همراهی وزارت کشور در راستای توسعه مهارت‌آموزی در استان‌های مختلف بیان کرد: در این راستا برای مهارت‌آموزی زنان سرپرست خانوار، معتادان بهبود یافته و افرادی که در ندامتگاه‌ها هستند، اقدامات گسترده‌ای طرح‌ریزی شده که نتایج آن تا پایان سال اعلام می‌شود.

معاون آموزش سازمان فنی و حرفه‌ای کشور از راه‌اندازی نهضت مهارت‌افزایی با دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در کشور خبر داد و اظهار کرد: صاحبان حوزه‌های کسب و کار، بنگاه‌های اقتصادی، اتحادیه‌ها و انجمن‌های صنفی می‌توانند در این نهضت همکاری کنند.

حاتم زاده گفت: با اجرایی‌شدن این نهضت، فقر مهارتی موجود در بدنه اجرایی جامعه کار کمتر شده و روند مهارت‌افزایی جامعه کارگری به صورت جهشی افزایش می‌یابد.

سومین نشست ارزیابی برنامه‌های آموزشی ادارات کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان‌های منطقه 2 کشور با حضور مدیران کل و معاونان آموزشی استان‌های آذربایجان‌غربی، آذربایجان‌شرقی، زنجان، اردبیل و کردستان به مدت 2 روز در ارومیه برگزار شد.

8137

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =