پیشرفت امروز ایران نتیجه مقاومت ملت است

کرمانشاه- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، پیشرفت های امروز ایران اسلامی را در نتیجه استقامت و مقاومت ملت ایران در برابر زیاده خواهی های آمریکا دانست و گفت: آمریکا از این همه پیشرفت و حرکت رو به جلو ملت ایران نگران و عصبانی است.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ آیت الله مصطفی علما در خطبه های این هفته نماز جمعه در مسجد جامع کرمانشاه، همه تلاش آمریکا را جلوگیری از پیشرفت ملت ایران دانست و افزود: رهبر معظم انقلاب به خوبی دلیل دشمنی های آمریکا با ملت ایران را تشخیص داده اند و از این رو بر مقاومت در برابر زیاده خواهی های شیطان بزرگ اصرار دارند.

او مقاومت ملت ایران در برابر زورگوی های آمریکا را الگوی برای کشورهای منطقه دانست و گفت: حزب الله لبنان نیز با الگو از مقاومت ملت ایران امروز به سدی آهنین در برابر رژیم صهیونیستی تبدیل شده است.

او همه اقشار جامعه به خصوص نخبگان و دانشگاهیان را به تلاش در راستای مجهز شدن به علم و دانش روز دعوت کرد و گفت: به کوری چشم دشمنان ایران اسلامی اکنون یکی از قدرت های علمی دنیا است و روز به روز به این پیشرفت خود ادامه می دهیم.

او انقلابی بودن را نکته اصلی در پیشرفت های کشور در همه بخش ها به خصوص در حوزه علمی دانست و گفت: باید این روحیه انقلاب حفظ و تقویت شود و براساس همین روحیه بر مشکلات غلبه کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در ادامه خطبه ها به شهادت امام محمدباقر (ع) نیز اشاره کرد و از آن امام همام به عنوان نابغه ای در عصر خود یاد کرد و گفت: امام محمدباقر (ع) باید الگوی جوانان ما در دستیابی به علم و دانش باشد.

آیت الله علما اظهار داشت: این امام همام پایه گذار نهضت فرهنگی، علمی، اسلامی بودند و شاگردان بسیاری نیز تربیت کرده اند.

وی همچنین دهم ذی الحجه روز عید قربان را به عنوان یکی از اعیاد بزرگ امت اسلام دانست که در آن به انجام مستحبات فراوانی از جمله قربانی کردن سفارش شده است و همه مردم چه حجاج و چه غیرحجاج باید به مستحبات ویژه عید قربان عمل کنند که یکی از آنها اقامه نماز این روز است.

۳۰۳۳/۸۰۶۶

برچسب‌ها