سیدحسن خمینی: دانش آموزان باید با فراگیری مهارت‌های لازم، انسانی مفید برای جامعه شوند

تهران- ایرنا- حجت الاسلام و المسلین سید حسن خمینی با تاکید بر اینکه دختران باید قدرجوانی خود را بدانند و در زمینه مهارت آموزی تلاش کنند، گفت: دانش آموزان باید با فراگیری مهارت های لازم، انسانی مفید برای جامعه شوند.

به گزارش روز جمعه سازمان دانش آموزی، حجت الاسلام سیدحسن خمینی در مراسم نماز جماعت دانش آموزان حاضر در نهمین دوره اردوی دانش آموزان پیشتاز با گرامیداشت یاد و خاطره حضرت امام (ره) گفت: خدا را شاکرم که حضور در جمع این اردو که یکی از برنامه های با نشاط آموزشی است، نصیب من شد.

وی افزود: امیدوارم عزیزان دانش آموز در پس این اردوهای دانش آموزی با فراگیری مهارت های لازم، در مسیر زندگی خودشان به یک انسان فرهیخته و مفید برای جامعه تبدیل شوند.

یادگار امام (ره) سپس با اشاره به آیاتی از قرآن کریم، ویژگی آرامش بخشی را از ویژگی های ارزشمند انسانی برشمرد و همچنین با تاکید بر مقام ارزشمند زن، افزود: دختران که مادران فردای جامعه هستند، درواقع سازندگان آینده کشور بوده پس باید قدر جوانی خود را بدانند و در زمینه مهارت آموزی نهایت تلاش خود را به کار گیرند که آینده این سرزمین هستند.

همچنین علیرضا کاظمی، معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش نیز در سخنانی با بیان اینکه یکی از افتخارات سازمان دانش آموزی حضور یادگار حضرت امام خمینی(ره)  در این مراسم است، اظهار داشت: این دانش آموزان پیشتاز الگوها،  اسوه ها و گل های بوستان تعلیم و تربیت هستند که در محضر جنابعالی می آموزند.

کاظمی در رابطه با اردوی دانش آموزان پیشتاز نیز گفت: لازم به ذکر است که این مراسم یک فضای کاملا اردویی دارد و دانش آموزان در چادرهای خود مایحتاجشان را تامین می کنند و همدلی و همراهی که از منش های سازمان دانش آموزی است را در این اردو تمرین می کنند .

وی ادامه داد: کارگاه های مهارت آموزی از اقدامات مهم این دوره از اردوی ملی است؛ کارگاه های مهارت های اجتماعی،  آموزش های تشکیلاتی، آموزش های معرفتی، و نشاط آفرینی از برنامه های این دوره است. همچنین نمایشگاهی از دستاوردهای دانش آموزی هر استان در این اردو بر پا شده است. برگزاری محفل انس با قرآن، مسابقات گروهی و تیمی بومی و محلی، مسابقات امداد و نجات و برگزاری جشنواره غذاهای محلی، از دیگر برنامه های این دوره از اردوها است.

براساس این گزارش،  نهمین دوره اردوی ملی دانش آموزان پیشتاز دختران سراسر کشور در قالب جشنواره مهارت‌های تشکیلاتی با حضور هزار دانش‌آموز دختر پایه‌های هشتم، نهم، دهم متوسطه، مرداد از ۱۶ تا ۲۰ مردادماه در اردوگاه شهید باهنر تهران در دو محور عملی- مسابقه‌ای و تئوری-کارگاهی برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =