۱۸ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۰۶
کد خبرنگار: 1361
کد خبر: 83431086
۰ نفر

برچسب‌ها

مهم‌ترین رویدادهای خبری اصفهان در هفته‌ای که گذشت

اصفهان- ایرنا- تولید محتوا در برنامه‌های جدید، چالش صنعت تصویر است، دوگانگی در رویکرد بانک‌ها باید متوقف شود و ۳۵ درصد از ظرفیت سدهای استان اصفهان خالی است از مهم‌ترین رویدادهای خبری اصفهان در هفته گذشته بود.

اصفهان برای استفاده از کارت سوخت آمادگی ندارد

شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی اعلام کرد که برنامه استفاده از کارت سوخت شخصی از ۲۰ مرداد به قوت خود باقی است اما رئیس انجمن جایگاه داران سوخت اصفهان تاکید دارد که این استان هنوز برای اجرایی شدن طرح مذکور آمادگی کافی ندارد.

شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران اعلام کرد: برنامه استفاده از کارت هوشمند سوخت شخصی از ۲۰ مرداد برای کل کشور به قوت خود باقی است و انتظار می‌رود هموطنان از تاریخ مذکور نسبت به سوخت‌گیری با کارت سوخت شخصی اقدام کنند.

این شرکت تاکید کرد: در چهار کلانشهر تهران، کرج، تبریز و اصفهان پس از تاریخ مذکور محدودیت‌هایی در سوخت‌گیری با کارت جایگاه‌ها صورت می‌گیرد و در سایر شهرها به تدریج اعمال خواهد شد و جهت رفاه حال عموم مردم اجرای طرح استفاده از کارت سوخت شخصی، تدریجی و مرحله به مرحله است.

تولید محتوا در برنامه‌های جدید، چالش‌های صنعت تصویر است

دبیر سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم های کودک و نوجوان اصفهان با بیان اینکه تولید محتوای بومی در فضای اینترنت و دیجیتال بسیار حائز اهمیت است، گفت: یکی از چالش های اساسی صنعت تصویر در ایران و جهان، تولید محتوا در برنامه های جدید است.

علیرضا تابش با بیان این که امیدوارم نسل جوان، خوش ذوق و خلاق هنر صنعت سینما در کشور در زمینه تولید محتوا کارهای خلاقی انجام دهند، افزود : باید سرمایه گذاران سینمای ایران به محصولاتی که می تواند در فضای اینترنت و دیجیتال تولید شود توجه بیشتری داشته باشند تا در دسترس مخاطبان کودک و نوجوان قرار بگیرد.

دبیر سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم های کودک و نوجوان اصفهان با اشاره به اینکه صنعت تصویر متحول شد، تصرح کرد: دنیای دیجیتال در ۲۰ سال آینده تحولات عظیمی در جهان را شاهد خواهد بود که نسل های بعدی تحت تاثیر آن محصولات فرهنگی خود را در فضای دیجیتال خواهند دید و دسترسی آسانی خواهند داشت.

خسارت حمله ملخ‌ها به باغ‌ها و مزارع اصفهان با سمپاشی کنترل شد

معاون بهبود تولیدات گیاهای سازمان جهاد کشاورزی اصفهان گفت: خسارت حمله ملخ ها به بخش کشاورزی استان با سمپاشی ۱۰ هزار هکتار اراضی مربوط جلوگیری شد.

اصغر رستمی افزود : اگر این اقدام به موقع انجام نمی شد ۷۰ درصد از مزارع و باغ های استان که در تراکم بودند دچار خسارت می شدند.

وی بیان کرد: با حمله ملخ ها به باغ ها بخش مرکزی کشور، استان اصفهان مورد تهدید این حادثه قرار گرفت ولی باید تشکیل تیم های مقابله و سم پاشی این چالش رفع شد.

دوگانگی در رویکرد بانک‌ها باید متوقف شود

استاندار اصفهان گفت: دوگانگی در رویکردها و فعالیت بانک ها باید متوقف شود و به خصوص در حمایت از امور اقتصادی و رونق تولید، دستورالعمل های بانک مرکزی مورد پذیرش ما خواهد بود.

عباس رضایی در شورای هماهنگی امور اقتصادی استان اصفهان اظهارداشت:  فقط بخشنامه های بانک مرکزی در مسائل و امور بانکی  مورد قبول است و آیین نامه ها و بخشنامه های داخلی بانک ها برای ما ملاک نیست.

وی با بیان اینکه کشور در جنگ اقتصادی قرار دارد، اضافه کرد: در شرایط کنونی نهادهای مالی مانند بانک ها باید بیش از گذشته به صحنه بیایند و مسیر تولید و حمایت از فعالان اقتصادی را هموار کنند.

فرمانده سپاه اصفهان: ایران ابتکار عمل منطقه را در دست دارد

فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) استان اصفهان گفت: ایران امروز به اقتداری رسیده که در مقابل هرگونه تهدیدی توانایی مقابله را دارد و ابتکار عمل منطقه در دست این کشور است.

سردار مجتبی فدا در مراسم تکریم و معارفه فرمانده جدید ناحیه مقاومت بسیج شهرستان مبارکه افزود: ایران امروز با قدرت و عزت در مقابل هرگونه تهدید آمریکایی ها ایستاده است.

وی با اشاره به تجاوز پهباد آمریکا به مرز هوایی ایران گفت: این پهباد پس از  ورود غیرقانونی به مرز هوایی کشورمان و پس از سه بار تذکر و هشدار ساقط شد که این نشان از پیشرفت، ظرفیت و توانمندی بالای جمهوری اسلامی در عرصه هوا و فضا و موشکی دارد.   

‌وزارت اطلاعات برای خودی‌ها امنیت‌آور و دشمنان رعب‌آور است

وزیر اطلاعات گفت: این وزراتخانه برای مردم ایران اسلامی امنیت آور و برای دشمنان نظام اسلامی رعب آور است.

حجت الاسلام سید محمود علوی در همایش ائمه جمعه استان اصفهان اقدامات تامین امنیت را تعطیل بردار ندانست و گفت: سربازان گمنام امام زمان در عرصه های مختلف به توفیقات خوبی رسیدند که بیان آن خوشحال کننده است و در مناسبت های مختلف به تصمیم سازان نظام ارائه می شود.

وزیر اطلاعات افزود: حکومت برای مردم تشکیل می شود و بر اساس فرهنگ اسلامی،  امنیت، عدالت، کرامت، معیشت و حرمت باید برای همه آحاد جامعه تامین شود بنابراین سرلوحه اقدامات وزارت اطلاعات از هما ن ابتدا تا کنونسه اصل شرع، قانون و اخلاق قرار گرفته است.

علوی گفت: در فعالیت های اطلاعاتی کار باید در چارچوب شرع باشد و اینگونه عمل کردن موجبات آسیب را فراهم نمی کند و آمیختن اقدامات اطلاعاتی با اخلاق پیش برنده کارهاست.

امام جمعه اصفهان: برخی قضاوت‌ها در باره عملکرد دولت، کودکانه است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان گفت: قضاوت برخی افراد نسبت به عملکرد دولت، کودکانه است زیرا با وجود کوچکترین مشکل، همه خوبی های دولت را از یاد می برند.

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در گردهمایی ائمه جمعه استان اصفهان که با حضور وزیر اطلاعات در سالن شهروند این شهر برگزار شد، افزود: گاهی از دولت گلایه داریم اما نباید همه خدمات دولت را نادیده بگیریم.

وی اضافه کرد: دولت ها موظف هستند برای نظام جمهوری اسلامی تلاش کنند و تاکنون نیز کارهای خوب و ارزشمندی توسط آنها انجام شده است و انصافا" هم کار کرده اند بنابراین ائمه جمعه باید اقدامات انجام شده توسط دولت جمهوری اسلامی ایران را برای مردم تبیین کنند.

حوزه مطبوعات اصفهان منسجم و در خدمت مردم است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت: این استان در حوزه مطبوعات، رسانه و شبکه های مجازی یک خانواده دلسوز منسجم و در خدمت مردم دارد .

حجت الاسلام و المسلمین محمد علی انصاری در آیین گرامی داشت روز خبرنگار در باشگاه شماره ۲ شهرداری اصفهان افزود : پیشینه و اطلاع رسانی قدمتی به درازای عمر بشر دارد و میزان پیشرفت به میزان رشد این عرصه بستگی دارد.

وی ادامه داد: عوامل موثر در این عرصه در سه حوزه تولید کنندگان خبر، وسیله و روش انتقال خبر و همچنین مخاطبان خبر طبقه بندی و قابل بررسی است و در این میان اصلی ترین و مهمترین سرمایه حوزه اطلاع رسانی خبرنگار یا تولید کننده خبر است.

صنایع کشور در جنگ اقتصادی باید ملزومات پزشکی را داخلی سازی کنند

رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: لازم است که صنایع داخلی در جنگ نابرابر اقتصادی ملزومات پزشکی مورد نیاز کشور را تولید کنند.

طاهره چنگیز در اولین گردهمایی تولید کنندگان تجهیزات پزشکی منطقه ۷ کشور در اصفهان افزود: امروز در یک جنگ نابرابر اقتصادی علیه نظام جمهوری اسلامی قرار گرفته ایم که هر بخشی باید به نحوی سهم خود را در مقابله با آن ادا کند.

وی با اشاره به ضرورت تولید تجهیزات پزشکی درداخل افزود: آشنا کردن تولید کنندگان با نیازهای بازار می تواند نقشی در تامین نیازها داشته باشد ؛ البته  برخی سراغ این عرصه ها نرفته اند و البته ممکن است گاهی پیچیدگی خاصی هم نداشته باشد.

رییس پلیس راهور : خودروهای داخلی به طور قطع ایمن نیستند

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی گفت: به طور قطع خودروهای داخلی ایمن نیست و با تحلیل ۱۱ سال تصادف به وزیر صنعت و معدن و تجارت گفته شد که ۲۴ درصد جانباختگان تصادفات مربوط به خودروی پراید است.

سردار سید کمال هادیانفر در نشست هم اندیشی معاونان و مدیران حمل و نقل و ترافیک و روسای پلیس راهور کلان شهرها در هتل آسمان اصفهان افزود: در سال گذشته ۱۷ هزار و ۱۳۸ نفر در جاده ها و شهرهای کشور بر اثر تصادف جان باختند  و بیش از ۳۶۵ هزار نفر معلول و مجروح شدند.

وی با بیان اینکه در تصادف راه برگشتی وجود ندارد گفت: این درحالیست که ۳۷ درصد تصادفات و ۷۰ درصد کشته ها در جاده ها رخ می دهد.

ذوب آهن اصفهان میزان برداشت آب زاینده رود را ساماندهی کند

جمعی از کشاورزان شرق و غرب اصفهان با حضور در شهرستان لنجان واقع در غرب این منطقه، ساماندهی میزان برداشت شرکت ذوب آهن از آب زاینده رود را خواستار شدند.

دبیر اجرایی نظام صنفی کشاورزی استان اصفهان افزود: کشاورزان با حضور در منطقه چمگردان از توابع شهرستان لنجان در ۴۵ کیلومتری غرب اصفهان از لوله گذاری ذوب آهن بر روی دریاچه قایقرانی و برداشت از رودخانه زاینده رود را متوقف کردند.

اسفندیار امینی افزود: بر اساس قانون هرگونه بارگذاری جدید بر روی زاینده رود ممنوع است و دریاچه یاد شده که از آب زاینده رود تغذیه می شود نیز از این موضوع مستثنی نیست.

توجه دستگاه‌های اجرایی به مهارت کسب و کار ضروری است

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان گفت: دستگاه های اجرایی به سه مهارت تبلیغات، بازاریابی و مدیریت کسب و کار توجه کنند که این سه مهارت آموختنی است.

حسن قاضی عسگر در آیین افتتاح نخستین نمایشگاه بازاریابی، تبلیغات و مدیریت کسب و کار در سالن همایش برپایی نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان افزود: آنچه به صورت سنتی در حوزه کسب و کار به آن پرداختیم آزمون و خطا و تجربه بازاری بود، که متاسفانه در حوزه مدیریت هم همین گونه عمل کرده ایم.

وی ادامه داد: باید مراکز آموزشی را بسیج کرده تا مهارت های کسب و کار، بازاریابی و تبلیغات را برای جوانان آموزش دهند زیرا این کار توسعه انتقال کسب و کار در استان را به همراه خواهد داشت.

بیش از هشت میلیون دلار فرآورده‌ خام دامی از اصفهان صادر شد

رئیس اداره قرنطینه و امنیت زیستی اداره کل دامپزشکی استان اصفهان گفت: هشت میلیون و ۳۱۳ هزار دلار فرآورده خام دامی در ۴ ماه نخست سال جاری از این استان به خارج کشورصادر شد.

منصور کیمیایی افزود:در چهار ماه نخست سال جاری با نظارت  کارشناسان این اداره کل در بخش دولتی و خصوصی، ۱۹ نوع فرآورده های خام دامی خوراکی و غیر خوراکی به میزان ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار کیلوگرم از استان اصفهان به ۱۶ کشور جهان صادر شد.

وی گفت: سال گذشته بیش از ۱۸ میلیون کیلوگرم انواع فرآورده های خام دامی خوراکی و غیر خوراکی به ۲۸ کشور جهان به ارزش  ۱۹ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار صادر شده است. 

۶۰ هزار باب خانه خالی در اصفهان وجود دارد

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی گفت: اکنون در کشور ۲ میلیون و ۵۰۰ باب و در اصفهان ۶۰ هزار باب خانه خالی و جود دارد.

زهرا سعیدی در سالن اجتماعات مجتمع مطبوعاتی اصفهان در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به نیاز جوانان به مسکن بر ضرورت تصمیم گیری مسوولان امر در این ارتباط  تاکید کرد.

وی درباره لایحه مالیات بر عایدی مسکن که در دستور کار قرار گرفته است، اظهارداشت:  اکنون این طرح در ۱۷۰ کشور جهان در حال اجراست و انجام آن در کشورمان می تواند مفید و موثر باشد.

۳۵ درصد از ظرفیت سدهای استان اصفهان خالی است

رییس گروه نظارت شرکت آب منطقه ای اصفهان گفت: با وجود بارش های مناسب در سال آبی جاری، اما ۳۵ درصد از ظرفیت سدهای استان اصفهان خالی است.

مجید نصر افزود: هم اکنون مجموع آب ذخیره شده در سدهای استان ۸۱۵.۱۳ میلیون متر مکعب است که البته در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش ۸۸ درصدی را نشان می دهد.

وی اضافه کرد: ۳۹ درصد از سد زاینده رود، ۸۵ درصد از سد حنا، ۴۱ درصد از سد خمیران، ۱۹ درصد از سد گلپایگان، ۱۴ درصد از سد باغکل و ۱۰ درصد از سد قره آقاچ خالی از آب است.

۹۹۱۳/۶۰۲۶/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =