۱۸ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۵۰
کد خبرنگار: 2092
کد خبر: 83431071
۰ نفر

برچسب‌ها

رهبری همیشه از آقای ظریف به خوبی یاد می‌کنند

شاهرود- ایرنا - امام جمعه شاهرود گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در مناسبت های مختلف از آقای ظریف به خوبی یاد می کنند.

حجت الاسلام عباس امینی در خطبه های نماز جمعه که در حسینیه اعظم مدرسه قلعه این شهر برگزار شد،با اشاره به دیدار امامان جمعه سراسر کشور با رهبر معظم انقلاب اسلامی ، افزود: در این دیدار هم رهبر معظم انقلاب اسلامی از آقای ظریف به نیکی یاد کردند.

وی به تحریم وزیر امور خارجه از سوی آمریکا هم اشاره کرد و گفت: این امر نشان داد منطق مردم ایران در جنگ دیپلماسی برتر بوده و دشمن از سرناچاری به چنین کاری مبادرت کرده است.

خطیب جمعه شاهرود گفت: آمریکایی ها در حالی که مسوول مذاکرات کشور را تحریم کرده اند، همچنان دم از مذاکره می زنند، این بیانگر استیصال آنهاست.

وی گفت: مذاکره با آمریکا جز خسارت سودی برای مردم ایران ندارد، به وعده اروپا هم نباید دل بست.

امینی با اشاره به دیدار جمعی از نخبگان کشور با رهبر معظم انقلاب اسلامی ، افزود: در زمانی نه چندان دور، ایران مرجعیت علمی برای دیگر کشورها داشته که این جایگاه بار دیگر دست یافتنی است.

  وی یکی از وظایف دانشمندان و نخبگان کشور را پیش بردن مرزهای دانش خواند و گفت: تقویت ارتباط با خدا و معنویات و داشتن تفکر انقلابی دستیابی به این هدف بزرگ را تسریع می کند.

  وی نومیدی را یکی از موانع رسیدن به توفیقات بیشتر در زمینه های علمی خواند و ادامه داد: در تفکر انقلابی مایوس شدن برابر مشکلات معنا ندارد، همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند ،مبارزان قبل از انقلاب مشکلاتی به مراتب بیشتر از اکنون داشتند اما نومید نشده و با تکیه به وعده خدا به مبارزه خود ادامه دادند.

امام جمعه شاهرود به برخی دستاوردهای مقاومت مردم ایران اشاره کرد و گفت: پیشرفت در حوزه نظامی و بویژه موشکی موجب شده امروز در برابر استکبار با اقتدار بایستیم.

  امینی به شکار پهپاد پیشرفته آمریکا در خلیج فارس هم اشاره کرد و گفت: این کار غرور ملی مردم ایران را با وجود هر گرایشی تقویت کرد.

وی گفت: همانطور که با اقدام و عمل جهادی در عرصه های نظامی و هسته ای به پیشرفت های چشمگیر دست یافتیم، باید در دیگر حوزه ها نیز اینگونه اقدام شود تا مردم از نتیجه پیشرفت ها برخوردار شوند.

  ۷۳۵۸/۶۱۶۷

برچسب‌ها

اخبار مرتبط