۱۸ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۲۷
کد خبرنگار: 1825
کد خبر: 83431063
۰ نفر

برچسب‌ها

محور سخنان ائمه جمعه استان کرمان

جیرفت - ایرنا - لزوم توضیح مسئولان در مورد طرح انتقال آب از سرشاخه های هلیل رود به شهر کرمان، اهمیت روز خبرنگار و اطلاع رسانی و موفقیت اقتصادی کشور در تولید بنزین  از جمله محورهای سخنان ائمه جمعهاین هفته شهرستان های استان کرمان است.

جیرفت :

امام جمعه جیرفت در خطبه های این هفته نماز جمعه گفت: مسئولان در مورد طرح انتقال آب از سرشاخه های هلیل رود به مردم توضیح دهند.
حجت الاسلام رضا سعادت فر افزود: اگر توضیحات لازم به مردم اطلاع رسانی نشود منجر به حرکت ها و بروز مسائل امنیتی می شود.
وی با بیان اینکه مردم، ولی نعمت ما هستند، اظهار داشت: مسئولان باید پاسخگوی مردم باشند و نباید از زیر بار اطلاع رسانی به مردم در زمینه طرح انتقال آب از سرشاخه های هلیل رود شانه خالی کنند.
حجت الاسلام ماهانی با اشاره به انتقال آب از سرشاخه های هلیل گفت: طرح ها باید کارشناسی شده و آینده نگر باشند تا پول بیت المال درست هزینه شود.
وی به رشادت های مردم دارالولایه جیرفت و جنوب کرمان در طول انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: این مردم جان خود را تقدیم انقلاب کردند - آب که ارزشی ندارد ولی به شرطی بدانند و توجیه شوند، لذا مسئولان در این زمینه برای مردم روشنگری کنند.
 وی خطاب به مردم جیرفت اظهار داشت: درخواست ها باید قانونی و منطقی باشد و نباید در این موضوع اجازه سوء استفاده به دیگران را داد.
خطیب جمعه جیرفت به مساله آب آشامیدنی سالم شهر اشاره کرد و گفت: استفاده مردم از آب اشامیدنی سالم حق طبیعی آنها بوده و هر گونه کوتاهی در این زمینه حق الناس و غارت مردم است. 
وی ادامه داد: مسئولان تا رسیدن به استاندارد آب از هیچ تلاشی دریغ نکنند.
حجت الاسلام سعادت فر در بخش دیگری از سخنان خود به شبهه اختیارت رهبری اشاره و تصریح کرد: خداوند به پیامبر (ص) اختیار دادند و پیامبر به ائمه و امام زمان (عج) نیز به ولی فقیه اختیار رهبری جامعه را در تمامی مسائل داده است.
وی افزود: مقام معظم رهبری با اختیار خود بعضی وظایف را به دیگران می سپارد و افراد نیز موظف به انجام وظیفه هستند. 
حجت الاسلام سعادت فر نقش مردم را در جامعه اسلامی مهم و سرنوشت ساز برشمرد و گفت: مردم با انتخاب های خود نقش مشورتی را ایفا می کنند و تصمیم نهایی با رهبری انقلاب است.
وی به سخنان اخیر سخنگوی حزب کارگزاران اشاره کرد و گفت: تمام اختیارات باید به دست رئیس جمهوری باشد تا بتواند کار کند تا یک نخست وزیر از طرف رهبری انتخاب شود لذا این طرز تفکر رهبری را دیکتاتور  و یا تشریفاتی می داند.
امام جمعه جیرفت افزود: این طرز تفکر نشان از دلدادگی به غرب است لذا پیشنهاد می شود در زمینه انتخابات ریاست جمهوری سه نفر انتخاب شوند و رهبری یک گزینه را انتخاب کند. 
وی بیان کرد: شعار حزب کارگزاران مردم سالاری بوده ولی رهبری با انتخاب نام مردم سالاری دینی این طرز تفکر اشتباه را اصلاح کردند.
حجت الاسلام سعادت فر اظهار داشت: قوه مجریه، قوه قضاییه و مجلس بدون رهبری هیچ ارزشی ندارد لذا مراقب باشیم تا نظر خود را به رهبر معظم انقلاب تحمیل نکنیم چرا که خروجی این فعالیت، خانه نشین شدن علی می شود.
وی عرضه بنزین صادراتی از منطقه خلیج فارس را از مهم ترین دستاوردهای انقلاب برشمرد و گفت: این مهم با تلاش جهادی سبزپوشان سپاه پاسداران محقق شد.
خطیب جمعه جیرفت افزود: عرضه بنزین صادراتی نشان از تفکر جهادی، انقلابی و ولایت پذیری محض از ولی فقیه است.
وی ادامه داد: تنها راه برون رفت مشکلات کشور اطاعت محض از ولی فقیه و داشتن تفکر انقلابی است.

سیرجان :

امام جمعه سیرجان امروز در خطبه های نماز با تسلیت شهادت حضرت امام باقر (ع ) و با اعلام این مطلب که رونمایی از سامانه های موشکی و تقویت این سیستم دفاعی دشمنان را به وحشت انداخته است، افزود : ابزارهای ترامپ برای مقابله با نظام اسلامی و ملت ایران تهدید و تحریم های حداکثری بود که 40 سال این روند توسط سردمداران کاخ سفید ادامه داشته لکن مقاومت و ایستادگی ملت ما آمریکا را به زانو دراورده است.

حجت الاسلام سیدمحمود حسینی افزود : آنچه در حال حاضر دشمنان را به وحشت انداخته تقویت سامانه های موشکی و رونمایی از این سیستم دفاعی است که امروز در یمن هم انصارالله موفق شدند با تقویت سیستم موشکی خود آل سعود را زمین گیر کنند که ترس و وحشت عربستان را در پی داشته است.

وی استمرار رویه مقاومت و ایستادگی را منتهی به شکست دشمنان اسلام و آمریکا در منطقه عنوان کرد و گفت : در طول 8 سال دفاع مقدس و 40 سال پس از انقلاب یک وجب الز خاک خود را به دشمن ندادیم که نتیجه تبعیت از ولایت واتحاد و ایستادگی در مقابل دشمنان بود اما در 23 مرداد سال 1350 جزیره بحرین با توطئه انگلیس از ایران جدا شد و حالا همین بخشی از خاک ما پایگاهی برای توطئه علیه ملت ایران و نظام اسلامی است پس بیایید به نعمات خداوند و این اقتدار در برابر دشمنان شکر گذاری کنیم و هرگز ابزار توطئه های تبلیغاتی دشمن قرار نگیریم.

خطیب جمعه سیرجان به سالروز مقاومت اسلامی و پیروزی حزب الله لبنان در جنگ 33 روزه با رژیم صهیونیستی پرداخت و گفت : دشمنان  اسلام  ملت های مسلمان را هدف قرار میدهند و اگر مقاومت نبود این پیروزی بر آمریکا و نوکرانش بدست نمی آمد چون در برنامه دشمنان  خاورمیانه جدید با حاکمیت صهیونیست ها و آمریکا طراحی شد که متاسفانه با حماسیت وهمراهی حاکمان مرتجعین منطقه همراه بود اما همین مقاومت و ایستادگی در ایران و لبنان و یمن و سوریه و عراق و مردم منطقه باعث شد این طرح را دشمنان همراه خود به گورببرند و خواهند برد.

حجت الاسلام حسینی به روز حمایت از صنایع کوچک و حمایت مسئولین و مردم از این صنایع پرداخت و با تبریک عید قربان گفت : طرح هرمسجد یک قربانی که توسط کمیته امداد   حضرت امام کشوربرنامه ریزی شده است خوب است با حمایت نمازگزاران مساجد و مردم اجرا شود تا کمکی برای اطعام و غذای مستمندان باشد.

امام جمعه سیرجان در خطبه اول هم با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با المپیادهای علمی گفت : ایشان خواستار تقویت تفکر انقلابی و اسلامی و بصیرت شدند تا گرفتار توطئه های دشمن و مشکلات نشویم و با نگاه انقلابی مبتنی بر تفکر اسلامی می توانیم به پیشرفت های بیشتری دست یابیم و امیدوار به حل مشکلات باشیم تا متوقف نشویم و پیشرفت کنیم .

حجه الاسلام حسینی در ادامه خطبه اول با استناد به آیات قرآن کریم امت واحده و اتحاد امات ها را از درخواست های پروردگار عنوان کرد و گفت : پرهیز از اختلاف و دعوت به همبستگی از دستورات خداوند است و یکتا پرستی و توحید و تقوا برای همه امت ها از ناحیه خداوند است و هرچه از دستورات خداوند دور شدیم به همان مقدار وحدت کمرنگ و گرفتاری ها بیشتر شد.

ریگان :

امام جمعه ریگان گفت: راهبرد مقام معظم رهبری در مقابله با دشمنان با محوریت مقاومت تنها راهبرد موثر در برابر دشمنان است

حجت الاسلام علی رنجبر ماهانی در خطبه های نماز جمعه ریگان با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با ائمه جمعه سراسر کشور داشتند بیان داشتند کاردکردهای نماز جمعه را برای مردم بیان کنید .

وی به کارکردهای نماز جمعه اشاره نمود وابراز کرد اهل بهشت کسانی هستند که گرما وسرمای شدید مانع حضور انها در نماز جمعه نمی شود .

امام جمعه ریگان تصریح کرد امروز نماز جمعه یکی از برکات انقلاب است که در زمان ائمه معصومین  شرایط برگزاری نماز با شکوه جمعه چنین منسجم نبوده است .

رنجبر ماهانی بیان داشت اگاهی بخشی و فرهنگ سازی و وحدت از جمله کارکردهای نماز باشکوه جمعه می باشند .

وی به روز خبرنگار اشاره کرد و ابراز داشت : امروز خبرنگاران طلایه داران جبهه قلم واندیشه هستند که شجاعت وسلامت خبر و نفوذ ناپذیری از ویژگیهای خبرنگار است .

امام جمعه ریگان افزود: خبرنگاران در حقیقت پل ارتباطی بین مردم ومسئولان هستند که دغدغه ومشکلات ومعضلات جامعه را بیان می کنند .

رنجبر ماهانی گفت: پیروزی 33روزه یک نسخه عمومی است که متعلق به همه دنیای اسلام است و مقاومت در دروان تحریم اعجاز برای ملت ایران به وجود اورد که نمونه ان پالایشگاه خلیج فارس می باشد .

وی بیان داشت: پالایشگاه خلیج فارس از بزرگترین پالایشگاهای  جهان می باشد که به همت جوانان و قرارگاه خاتم الانبیا سپاه پاسداران بدون کمک های خارجی احداث و رونق دارد .

امام جمعه ریگان به سیاست حذف چهار صفر از پول ملی اشاره کرد و گفت : از زمان رواج اسکناس تا کنون کشورهای مختلف دنیا حذف 4صفر را انجام داده اند.

رنجبر ماهانی تصریح کرد :بعضی از کشورها در حذف صفر موفق و بعضی از کشورها ناموفق بوده اند که حذف صفر از پول ملی جلوگیری از نفوذ ارزهای خارجی در کشور است و کاهش حجم پولی و کاهش هزینه امحا وانتشار اسکناس را در پی دارد.

۷۴۵۰/۷۴۲۹ /7435/ 7442/ 5054

برچسب‌ها