۱۸ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۰۶
کد خبرنگار: 1580
کد خبر: 83431059
۰ نفر

برچسب‌ها

نماز عید قربان با شکوه و منسجم‌تر برگزار شود

قزوین - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین از مردم استان دعوت کرد همچون نماز عید فطر که به بهترین شکل برگزار شد در در نماز روز عید سعید قربان نیز حضور منسجم و پرشوری داشته باشند.  

آیت الله عبدالکریم عابدینی در خطبه های این هفته نماز جمعه قزوین با اشاره به فرا رسیدن روز عرفه افزود: عرفه شب  مناجات و استغفار است وشب و روز آن، زمان  امید به بخشایش و قبول توبه نزد خداوند است.  

وی اضافه کرد: در روز عرفه سال ۶۰ هجری نقل شده امام حسین(ع) در حالی که نزدیکانش کنارش بوده اند اشک شوق ریخته و دعای عرفه را زمزمه می کرده اند.  

آیت اللّه عابدینی شهادت امام محمد باقر(ع) را نیز تسلیت گفت و افزود: ما وابسته به این خاندان هستیم و همه امید ما به آنهاست و باید خودمان را با خواسته های آنان هماهنگ کنیم.

امام جمعه قزوین با اشاره به احادیثی  از آن حضرت ادامه داد: در دیدگاه ایشان معیار ‌شیعه بودن در اطاعت  پذیری از اشخاص و منافع شخصی نیست و این موضوع در دنیای آخرت مورد سوال واقع می شود.
وی اظهارداشت: امام محمد باقر(ع) فرموند هر کسی صداقت داشته باشد عملش پاک می شود و هر که نیتش سالم باشد خداوند رزقش را افزایش می دهد و یا در جای دیگری می فرماید هر کسی رفتار خودش را با خانواده اش حسنه کند رمز طول عمرش خواهد بود.

وی همچنین سالروز شهادت دو تن از شهدای خلبان قزوین عباس بابایی و حسین لشکری را نیز گرامی داشت و گفت: این دو شهید بزرگوار جان خود را در راه آرمانشان قرار دادند و دلاورانه در مقابل دشمن مقاومت کردند.  
آیت الله عابدینی به مقاومت ملت یمن اشاره کرد و گفت: عربستان و هم‌پیمانان آن بالاخره در مقابل قدرت مردم یمن تسلیم خواهند شد و  پیروزی با عزت برای مردم یمن رقم خواهد خورد.  
امام جمعه قزوین افزود: شیخ زکراکی عالم شیعه نیجریه ای اکنون در وضعیت بد جسمی قرار دارد و دولت نیجریه در درمان و آزادی این شخصیت با عظمت کوتاهی می کند.  
آیت الله عابدینی افزود: ما به عواقب شوم این ظلم آشکار هشدار می دهیم و یقین داریم این دولت نیز سرنگون شده و اراده مسلمانان به حاکمیت خواهد رسید.  
۷۳۸۸

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =