امام جمعه سنندج: حرفه‌آموزی جوانان مورد تاکید بیشتری قرار گیرد

سنندج ‌- ایرنا - امام جمعه سنندج گفت: حرفه‌آموزی و فراگیری مهارت بویژه برای جوانان باید بیشتر مورد توجه و تاکید قرار گیرد تا ایشان بتوانند علاوه بر ایجاد شغل به جامعه نیز خدمت کنند.

ماموستا عبدالرحمان خدایی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه سنندج اظهار داشت: اگر کسی حرفه‌ای یاد بگیرد در مواقع سختی به دادش می‌رسد و کسانی که حرفه و دانشی نمی‌دانند در زندگی با مشکلات زیادی مواجه می‌شوند.
وی با تاکید بر اینکه والدین فرزندان خود را به فراگیری علوم و فنون مهارتی مطابق علاقه تشویق کنند، یادآور شد: علاوه بر شهروندان، مسئولان هم می‌توانند به ترویج حرفه‌آموزی در روستاها نیز بپردازند تا در نتیجه بتوان بر کاهش میزان بیکاری هم از این طریق اثر گذاشت.  
ماموستا خدایی گفت: مراکز آموزش فنی و حرفه ای در مناطق مختلف استان و کشور ایجاد شده تا به متقاضیان علاقه مند مهارت های فنی بیاموزند تا از این طریق شرایطی را فراهم کنند که افراد جامعه بویژه جوانان با استفاده از این نوع مهارت ها بتوانند برای خود در جامعه شغلی ایجاد کنند.

وی با تاکید بر اینکه انسان فرصت‌های عبادت را از دست ندهد، افزود: ۱۰ روز اول ماه ذی الحجه مخصوص عبادت است، ۹ روز مختص روزه گرفتن و روز دهم مربوط به قربانی کردن است.
ماموستا خدایی با بیان اینکه قربانی کردن سنتی بزرگ و موکده در اسلام است، اضافه کرد: سنت قربانی از اهمیت زیادی میان مسلمانان برخوردار است.  
امام جمعه سنندج با اشاره به اصول و نحوه قربانی کردن افزود: مسلمانان از گوشت قربانی میان نیازمندان و فقرا توزیع کنند تا آنها هم از این موهبت بهره‌مند شوند.  
ماموستا خدایی به وضعیت کنونی فلسطین اشغالی هم اشاره کرد و از خداوند خواستار پیروزی مسلمانان فلسطینی بر صهیونیست‌های غاصب شد.  

۶۱۰۸/۹۱۰۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =