۱۸ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۲۱
کد خبرنگار: 1004
کد خبر: 83431039
۰ نفر

برچسب‌ها

خطبه های نماز جمعه شهرهای خراسان رضوی

مشهد- ایرنا- گرامیداشت روز خبرنگار، توجه مسئولین به اشتغال، ازدواج و مسکن جوانان و رعایت اصول شرعی و بهداشتی ذبح دام توسط مردم از جمله موار مطرح شده در خطبه های نماز جمعه شهرهای استان خراسان رضوی بود.

امام جمعه گناباد گفت: نقدهای منصفانه و روشنگرانه رسانه ها نقش مهمی در توسعه و پیشرفت جامعه دارد.

حجت الاسلام حسن صادقی نسب در خطبه های نماز جمعه گناباد افزود: خبرنگاران باید با پرهیز از دیدگاههای شخصی در انتقادها، با نقدهای سازنده بستر پیشرفت و رفع مشکلات جامعه را هموار کنند.

وی اظهار داشت: رسانه ها باید با انعکاس خدمات مسئولان دستگاههای اجرایی و فعالیتهای بسیج سازندگی در مناطق شهری و روستایی و مناطق محروم مردم را امیدوار و دلگرم سازند. وی گفت: توجه رسانه ها به ایجاد دغدغه نسبت به مسائل و آسیبهای اجتماعی مانند اعتیاد و بی بند و باری در کاهش این تنگناها تاثیر بسیار دارد.

امام جمعه گناباد همچنین با اشاره به دوازدهم ذی الحجه سالروز پیروزی مقاومت لبنان بر رژیم صهیونیستی در جنگ ۳۳ روزه افزود: این پیروزی نشان داد بسیجیان مخلص می توانند مجهزترین ارتش منطقه را به زانو درآورند و رهبر معظم انقلاب نیز مقاومت را تنها راه پیروزی دانستند. 

* امام جمعه موقت سبزوار نیز گفت: یکی از سنت های حسنه عید قربان ذبح دام است که شهروندان باید اصول شرعی و بهداشتی آن  را رعایت کنند.

حجت الاسلام محمد سلیمانی در خطبه های نماز جمعه سبزوار افزود: شهروندان برای حفظ آراستگی و زیبایی شهر و جلوگیری از انتشار بیماریهای مشترک بین دام و انسان، دام های قربانی را برای ذبح به کشتارگاه انتقال دهند.
وی با اشاره به اهمیت دهه ‌اول ذی‌ الحجه اظهار داشت: این ماه پر فضلیت ویژه دعا و نیایش است و عبادت و کار نیک در این ماه پاداش بسیار دارد و وجود اعیاد بزرگ اسلامی قربان و غدیر و روز عرفه به عظمت ماه ذی‌ الحجه افزوده است.

* امام جمعه موقت تربت حیدریه نیز با بیان اینکه اشتغال، ازدواج و مسکن جوانان سه اولویت مهم است گفت: مسئولان باید به این اولویتها توجه بیشتر داشته باشند. 

حجت الاسلام محمد کازری در خطبه های نماز جمعه تربت حیدریه افزود: دولتمردان ما امروز وقت و برنامه ریزی های خود را وقف این سه مهم کرده اند و مردم نیز باید در پیوند با این موضوع ضمن مطالبه گری از مسئولان با آن ها تعامل داشته باشند.

وی اظهار داشت: مسئولان با حمایت از کارگاه های کوچک و مراکز اشتغال آفرینی خرد می توانند زمینه ساز تحولات اقتصادی بزرگ در جامعه شوند.

۲۰۹۵/ ۶۱۲۱ / ۸۱۴۵ /۷۴۹۵ /۶۰۵۳ 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =