خبرنگاران همواره باید استقلال خود را حفظ کنند

مهاباد- ایرنا- امام جمعه مهاباد گفت: خبرنگاران به عنوان چشم بینای جامعه باید در اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی به مردم جانب هیچ شخص یا مقامی را نگیرند و همواره استقلال خود را حفظ کنند.

ماموستا عبدالسلام امامی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته مهاباد ضمن تبریک فرا رسیدن روز خبرنگار در جمع نمازگزاران افزود: زبان و قلم اسلحه‌های قدرتمند خبرنگاران هستند که باید از آنها در مسیر حق و سعادت انسان‌ها استفاده شود.

وی ادامه داد: کار خبرنگاران واقعی و صدّیق بسیار خطرناک و با دشواری‌های زیادی همراه است از این رو فعالیت و تلاش آنان برای جامعه از ارزش و اهمیت زیادی برخوردار است.

وی با اشاره به نزدیک شدن عید سعید قربان بیان کرد: این عید بزرگ از اعیاد مهم اسلامی و روز جشن شکرگزاری مسلمان‌هاست و برگزاری آن بعد از موسم حج به این معنی است که نه تنها حجاج بلکه همه مسلمان‌ها نیز شکر نعمت‌های خداوند را به‌جا می‌آورند.

وی با اشاره به اینکه فلسفه عید قربان خدمت به خلق و رسیدگی به مستمندان و فقیران و دستگیری از نیازمندان است، اضافه کرد: کسانی‌که در این روز مهم قربانی می‌کنند، باید کمک‌های خود را به دست نیازمندان واقعی محله و شهر خود برسانند.

امام جمعه مهاباد همچنین تاکید کرد: شهروندان دام زنده ویژه عید سعید قربان را از مراکز و میادین دام مورد تایید دامپزشکی تهیه کنند تا دچار بیماری‌های مشترک بین انسان و دام نشوند.

ماموستا امامی در ادامه به اهمیت روز عرفه اشاره کرد گفت: روز عرفه روز شناخت خداوند تبارک و تعالی، روز اعتراف به گناه و طلب بخشش است.

وی با تاکید بر اهمیت قرائت دعای پرفیض عرفه اظهار داشت: روز عرفه فرصتی مجدد برای طلب آمرزش از گناهان بوده که باید گرامی داشته شود.

ماموستا امامی در بخش دیگری از خطبه‌ها به ضرورت پرداخت زکات اشاره کرد و افزود: پرداخت به‌موقع زکات و دستگیری از فقرا و نیازمندان جامعه علاوه بر برکات دنیوی و اخروی برای فرد، موجب فراوانی نعمت‌های الهی به جامعه نیز می‌شود.

وی اظهار داشت: زکات یکی از واجباتی است که در دین اسلام بر پرداخت به موقع آن توسط مسلمانان تاکید فراوانی شده و دارای برکات فردی و اجتماعی است.  

در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران روز ۱۷ مرداد سالروز شهادت شهید محمود صارمی، خبرنگار خبرگزاری جمهوری به عنوان روز «خبرنگار» تعیین شده است.

۹۹۰۳/۶۱۸۵/۲۰۹۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =