آیین شیرخوارگان حسینی عظمت امت اسلامی را نشان می‌دهد

ارومیه – ایرنا – نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه گفت: آیین‌هایی نظیر شیرخوارگان حسینی، عظمت امت اسلامی را نشان می‌دهد و مایه یاس دشمنان از اثرگذاری در بین این امت است.

حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی روز جمعه در جلسه هماهنگی آیین شیرخوارگان حسینی در ارومیه افزود: این آیین‌ها باید هرسال پرشورتر از سال‌های گذشته برگزار شود تا اقتدار امت اسلامی را بیش از پیش به رخ جهانیان بکشد.

وی اضافه کرد: برگزاری اینچنین آیین‌هایی دارای عظمت و پاداش اخروی است و باید همه در این خصوص اهتمام ویژه داشته باشند.

وی بیان کرد: محافلی نظیر شیرخوارگان حسینی با عنایت الهی در سراسر جهان همه‌گیر شده و اثر بسیار زیادی در راستای گسترش مفاهیم ناب حسینی در دنیا داشته است.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی ادامه داد: علاوه بر آیین شیرخوارگان، راهپیمایی اربعین حسینی نیز به موضوعی جهانی تبدیل شده که امیدواریم این مساله زمینه‌ساز ظهور منجی عالم بشریت، امام زمان (عج) باشد.

امسال مراسم شیرخوارگان حسینی، روز جمعه ۱۵ شهریور مصادف با ششم محرم که نخستین جمعه این ماه است، در ۷۰ نقطه آذربایجان غربی همزمان با سراسر کشور برگزار می شود. مسئول مجمع جهانی علی اصغر (ع) در آذربایجان‌غربی نیز در این جلسه با ارائه گزارشی از اقدامات انجام‌شده در سال‌های گذشته و امسال در راستای برگزاری آیین شیرخوارگان حسینی در استان گفت: سال گذشته ۱۵ هزار دست لباس مخصوص شیرخوارگان حسینی به همت موسسه خیریه ام ابیها (س) به صورت رایگان در سطح استان توزیع شد.

امیر شجاع‌زاده افزود: در سال گذشته میزبان ۱۱۵ هزار شیرخوار حسینی در آذربایجان‌غربی بودیم که امیدواریم امسال این رقم افزایش یابد.

آیین شیرخوارگان حسینی در بیش از یک دهه گذشته در ایران و بسیاری از کشورهای دنیا همزمان با نخستین جمعه ماه محرم برگزار می شود.

۲۰۹۳/۸۱۳۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =