۱۸ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۲۴
کد خبرنگار: 1783
کد خبر: 83431029
۰ نفر

برچسب‌ها

برنامه جهانی غذا توزیع مواد غذایی را در یمن از سر می گیرد

تهران - ایرنا - "برنامه جهانی غذا" روز جمعه اعلام کرد که توزیع مواد غذایی را ظرف روزهای آینده برای حدود ۸۵۰ هزار نفر در صنعا پایتخت یمن از سر می گیرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، از سرگیری توزیع مواد غذایی توسط " برنامه جهانی غذا " در حالی قرار است در صنعا از سرگرفته شود که پس از دو ماه توقف و به دنبال توافق با مقامات حوثی ها اجرایی می شود.

این آژانس سازمان ملل برخی از اقدامات کمک رسانی مواد غذایی در صنعا را در ۲۰ ژوئن( ۳۰ خرداد) به دنبال نگرانی از این که مواد غذایی به افراد عادی آسیب پذیر داده نشود، متوقف کرد اما اعلام کرده بود که همچنان برنامه تامین مواد غذایی برای کودکان با سوءتغذیه و مادران باردار را ادامه می دهد.

برنامه جهانی غذا روز جمعه اعلام کرد که قرار است توزیع مواد غذایی در صنعا بار دیگر  ظرف چند روز آینده از سر گرفته شود.

ائتلاف آمریکایی - عربی از ماه مه ۲۰۱۵ (فروردین ۱۳۹۴) با حملات همه جانبه و با استفاده از سلاح های ساخت کشورهای غربی به یمن حمله و این کشور را به طور کامل تخریب و هزاران نفر را شهید و یا زخمی کرد.  

در نتیجه بیش از یک هزار روز جنگ تحمیلی به مردم یمن و بر اساس برآوردها بیش از 100هزار یمنی کشته و یا زخمی شده اند و زیرساخت های این کشور از بین رفته است.   

نگرانی از افزایش فاجعه بار تلفات و خسارات به مردم یمن سبب شکل گیری اجماعی جهانی برای پایان جنگ در این کشور با راهکار گفت وگوی یمنی-یمنی شده است.

اکنون عربستان شکست خورده از جنگ یمن تنها مانده است و امارات نیز خود را از ائتلاف با عربستان در این کشور کنار کشیده است و این روزها در صدد خارج کردن نیروهای خود از یمن است.

پیشتر کشورهای مختلفی به دنبال احساس شکست در جنگ یمن خود را از ائتلاف با عربستان در یمن کنار کشیده و یا از مشارکت در آن خودداری کرده بودند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =