تحریم‌ها نشان داد که باید روی پای خود بایستیم

زنجان - ایرنا - امام جمعه موقت زنجان گفت: تحریم ها این درس را به ما داد تا روی پای خودمان بایستیم و منتظر حمایت دیگران نباشیم.

حجت الاسلام میریعقوب موسوی در خطبه های نماز جمعه این  هفنه زنجان، به فرازهایی از سیره حضرت امام محمد باقر(ع) اشاره کرد و افزود: تلاش و کوشش از ویژگی های بارز آن حضرت بود و بر ما همه ما نیز لازم است که تحرک و پویایی در جامعه داشته باشیم تا در تولید و صنعت به دنیای استکبار و جرثومه های خباثت و ظلم وابسته نشویم.

وی ادامه داد: تلاش دشمن این است که ملت ایران در تامین نیازهای خود وابسته باشد.  

امام جمعه موقت زنجان به ضرورت تلاش برای رونق تولید در کشور تاکید کرد و گفت: باید در تولید به جایی برسیم که به یک کشور صادرکننده تبدیل شویم.

وی صادرات بنزین از کشور را یک موفقیت قابل توجه خواند و افزود: این موضوع که اخیرا در کشور اتقاق افتاد نشان داد که می توانیم در زمینه های دیگر نیز موفق عمل کنیم.

حجت الاسلام موسوی در بخش دیگری از سخنان خود  با بیان اینکه حضرت امام محمد باقر(ع) خدمات بسیاری را برای جهان تشیع انجام داده است، گفت: تا زمان ایشان تشیع مخفی و مستور بود اما در دوران زندگی حضرت امام محمد باقر (ع) با شاگردان زیادی که ایشان تربیت کردند، قدرت شیعه آشکار شد.

وی افزود: حضرت امام محمد باقر(ع) با تربیت شاگردان زیاد، نقش مهمی در نشر معارف توحیدی داشت.

هفتم ذی الحجه مصادف با سالروز شهادت حضرت امام محمد باقر(ع) است.

۳۰۸۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =