امام جمعه موقت دامغان: تحریم‌ها فرصتی سودمند است

سمنان- ایرنا- امام جمعه موقت دامغان گفت: کشور ایران با حفظ قدرت خود، هرگز در برابر هیچ تحریم و تهدیدی کوتاه نیامده و آن‌ها را به فرصت ارزشمند تبدیل کرده است.

حجت الاسلام احمد فوادیان در خطبه های نماز جمعه در مصلای امام خمینی (ره) دامغان، به موضوع مذاکره با آمریکا اشاره کرد و گفت: تا کنون بارها با آمریکا مذاکره شد اما توقعات غیر منطقی ، هدر رفتن وقت و هزینه پیامدهای این مذاکرات بود.

وی خاطرنشان کرد: دولت آمریکا با بدعهدی های خود نشان داد که هیچ تضمینی برای اجرای تعهدهای بین المللی خود ندارد.
خطیب موقت جمعه دامغان اضافه کرد: ما می توانیم تحریم ها را به فرصت تبدیل کنیم ، امروز هر یک از شخصیت ها و نهادهای کشور که مورد تحریم قرار می گیرد، در بین مردم ایران محبوب تر می شوند.

فوادیان اظهار داشت: قدرت نظامی و موشکی ایران قابل مذاکره نیست،  مردم ایران در باره ابزار دفاعی خود با کسی مذاکره نمی کند.

وی نهم ذی الحجه را روز مهمی در تاریخ مسلمانان دانست و گفت: روز عرفه، روز نیایش با خالق یکتاست و همه باید دعای پر معنا و مفهومی این روز را بخوانیم. 
امام جمعه موقت دامغان به حواشی اخیر در خصوص برگزاری کنسرت در دامغان اشاره کرد و افزود: کنسرت ها با حفظ موازین شرعی باید برگزار شوند تا از سوی مردم و مسوولان مورد استقبال قرار گیرد، اسلام با شادی هیچ منافاتی ندارد به شرطی که این شادی دستورات دین اسلام را خدشه دار نکند.

۹۸۵۶/۶۱۶۷

اخبار مرتبط