۱۸ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۴۰
کد خبرنگار: 2181
کد خبر: 83430999
۰ نفر

برچسب‌ها

موج گرما کرمانشاه را فرا گرفت

کرمانشاه- ایرنا- معاون اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه با اشاره به افزایش موج گرما در نقاط مختلف گفت: طبق پیش بینی های انجام شده برای امروز و فردا (جمعه و شنبه) دمای ۱۸ شهر و شهرستان استان به ۴۰ درجه و یا بیشتر می رسد.

علی محمد زوراوند روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کرمانشاه، ازگله، اسلام آبادغرب، تازه آباد، جوانرود، حمیل، روانسر، سرارود، سرپل ذهاب، سومار، قصرشیرین، کنگاور، گهواره، گواور، گیلانغرب، هرسین، کرند و کوزران شهرهایی هستند که طی امروز و فردا با دمای حدود ۴۰ درجه و یا بیشتر روبرو خواهند بود.

وی ادامه داد: در این میان سومار و قصرشیرین با حدود ۴۵ درجه بالای صفر گرمترین نقاط استان خواهند بود.

زوراوند تصریح کرد: در این مدت حداکثر دمای شهر کرمانشاه نیز به ۴۲ درجه بالای صفر خواهد رسید تا تقریبا گرمترین روزهای این فصل تابستان را سپری کند.

معاون هواشناسی کرمانشاه در عین حال حداقل دمای شهر کرمانشاه طی امشب و فردا را ۲۰ درجه بالای صفر عنوان کرد و گفت: انتظار می رود از روز یکشنبه آینده به تدریج دمای روزانه و شبانه کاهش یابد.

وی همچنین از سنقروکلیایی با حداقل دمای ۱۵ و حمیل و اسلام آبادغرب با دمای ۱۷ درجه بالای صفر به عنوان خنک ترین نقاط استان طی امشب یاد کرد.

زوراوند تصریح کرد: برای امروز و فردا دمای نقاط مختلف استان تغییر چندانی نخواهد داشت ولی از روز یکشنبه انتظار می رود دمای هوا به صورت روزانه یک درجه تا اواسط هفته کاهش یابد.

معاون هواشناسی استان کرمانشاه در پایان، وزش باد و افزایش ابر را پدیده غالب نقاط مختلف استان طی ۴۸ ساعت آینده اعلام کرد.

۷۴۵۸/۸۰۶۶