۱۸ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۴۰
کد خبرنگار: 939
کد خبر: 83430970
۰ نفر

برچسب‌ها

روز متفاوت ایرنا زنجان

زنجان – ایرنا – همزمان با روز خبرنگار، شماری از مدیران دستگاههای اجرایی با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز زنجان با خبرنگاران این رسانه دیدار و گفت و گو کردند.

بیش از ۲ دهه است که به یادبود شهادت خبرنگار "شهید محمود صارمی"، ۱۷ مردادماه روز خبرنگار نامگذاری شده است. روزی که خبرنگاران صدها پیام تبریک را از دوستان و همکاران رسانه ای خود و همچنین مسئولان حوزه های خبری دریافت می کنند،

فرا رسیدن «روز خبرنگار» فرصتی بود تا شماری از مدیران و مسئولان استان زنجان با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز زنجان از نزدیک در جریان تولید و انتشار خبر در این رسانه قرار گیرند و با کارکنان آن به گفت و گو بنشینند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان در این دیدار امیدآفرینی، اعتمادزایی و ایجاد پویایی و تحرک را رسالت مهم رسانه ها در شرایط کنونی عنوان کرد و گفت: هر چه در جامعه پویایی و امید باشد، استقلال خواهی و مقاومت طلبی در برابر سیاست های استکبار در آن بیشتر می شود.

خدابخش مرادی نافچی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید صارمی و شهدای رسانه، افزود: از جهت وابستگی شهید صارمی به خبرگزاری ایرنا ترجیح داده شد تا به مناسبت روز خبرنگار در دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی حضور پیدا کنیم، زیرا وقتی که در این رسانه حضور داریم به این معنی است که به دفتر همه رسانه ها رفته ایم.

وی با بیان اینکه امروز خبرنگار فقط نقش انتقال اطلاعات را ندارد، بلکه نقش اصحاب رسانه، روشنگری، آگاهی بخشی، هدایت گری، راهبری ، اعتماد آفرینی،پویایی و تحرک بخشی است، تصریح کرد: روز خبرنگار بهانه ای برای تبیین این جایگاه اصحاب رسانه است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار زنجان با حضور در ایرنا زنجان رسانه‌ها را محور توسعه در جامعه دانست و گفت: رسانه ها نیازمند فرهنگ و پذیرش درونی در جامعه هستند که این مهم نیز با دستور و بخشنامه، عملی نمی‌شود و باید فرهنگ‌سازی شود.

فرامرز نیک‌سرشت افزود: حب و بغض همیشه و در همه وجود دارد اما نباید اجازه تعمیم آن به حوزه رسانه داده شود.

وی اظهار با بیان اینکه خبرنگاری در غربت قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: باید از نگاه یکطرفه به رسانه به عنوان ارائه‌دهنده گزارش عملکرد مدیران پرهیز شده و نگاه ۲ سویه برقرار شود تا رسانه بتواند در کنار ارائه گزارش به بیان نقد نیز بپردازد.

رئیس شورای اسلامی استان زنجان با حضور در ایرنا زنجان گفت: خبرنگاران در  پیشرفت جامعه، بحث آگاه‌سازی و اصلاح امور می‌توانند پیش برنده باشند و نقش بسزایی ایفا کنند.

سجاد خدایی افزود: حمایت های رسانه های استان در تحقق برنامه ها به ویژه مدیریت شهری و مدنیت اجتماعی اثر گذار بوده، چرا که این کار بدون شک توسط یک نفر یا تیم به صورت کامل  و ۱۰۰ درصدی محقق نمی شود.

وی یادآوری کرد: بطور قطع این پازل تکه های بسیار زیادی دارد که وقتی در کنار هم قرار بگیرند، می تواند یک پازل کامل را تشکیل دهد.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر زنجان تصریح کرد: خبرگزاری جمهوری اسلامی علاوه بر انعکاس اخبار، مشارکت فعالانه ای در جلسات متعدد شورای شهر و شهرداری داشته و به رغم شورای دوره پنجم که دارای ترکیبی متفاوت از نگاه های سیاسی و دارای تخصص های مختلف بوده، تلاش می شود که فقط نگاه کارشناسی و پیش برنده در امور باشد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان نیز در دیدار با کارکنان ایرنا زنجان گفت: ایرنا به عنوان خبرگزاری قدیمی در مقاطع مختلف، منشا اثرات مثبت در کشور بوده و در نوع خود، یک دانشگاه خبری است.

علی کاظمی اظهار داشت: عمده فارغ‌التحصیلان حوزه خبر و اطلاع‌رسانی در ایرنا، تلمذ کرده و امروز در عرصه‌های مختلف یار و یاور مدیران و نظام هستند.

وی با بیان اینکه تقارن نامگذاری روز خبرنگار با سالروز شهادت، پرمعنا است، خاطرنشان کرد: این تقارن نشان می‌دهد تلاش و قدم‌های خبرنگاران، ادامه‌دهنده راه شهدا است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان نیز با حضور درایرنا زنجان گفت: نگاه نقادانه و پر از عشق خبرنگار به مردم و انعکاس دغدغه‌ها و تلاش برای امیدآفرینی در جامعه سبب می‌شود مدیران نیز از این نگاه، بهره‌مند شده و بخشی از مشکلات جامعه را با کمک خبرنگاران حل کنند.

شهرام طهماسبی افزود: خبرنگاران، طیف بسیار ارزشمندی در جامعه هستند و ارتباط حسنه‌ای بین مدیران و خبرنگاران وجود داشته و هر زمان، پرسشگری شود نمی‌توانیم نه بگوییم و پاسخگو هستیم.

دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان زنجان نیز در دیدار کارکنان ایرنا زنجان استقلال و صداقت خبرنگاری را ۲ ویژگی متمایز کننده اصحاب رسانه از دیگران برشمرد و گفت: این ویژگی ها مسئولیت فعالان حوزه رسانه را سخت تر کرده است.

سعید محمدی دوست افزود: اگر روایت گری و انعکاس اخبار با استقلال و صداقت انجام شود، اخبار رسانه ها مورد وثوق مردم خواهد بود. 

وی خاطرنشان کرد: تحقق توسعه یافتگی در یک جامعه وابسته به اهمیتی است که برای استقلال کار رسانه ای داده می شود. 

محمدی دوست ایجاد امید در جامعه را از رسالت های مهم رسانه ها برشمرد و گفت: اقدامات انجام شده اگر به درستی منعکس نشود، نا امیدی در جامعه ار به دنبال خواهد داشت.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان نیز با حضور در ایرنا زنجان اعتماد را پایه اساسی گردش اطلاعات در جامعه عنوان کرد و گفت: اگر اعتماد در یک جامعه ضعیف شود، پیامدهای ناگواری را به همراه خواهد داشت.

یحیی رحمتی به اهمیت اطلاع رسانی در توسعه گردشگری تاکید کرد و افزود: ارائه تصویر مناسب و اطلاع رسانی درست از یک مقصد گردشگری، تاثیر زیادی در جذب گردشگران دارد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان نیز در جمع کارکنان ایرنا گفت: خبرگزاری جمهوری اسلامی از پیشتازان عرصه اطلاع رسانی در کشور است و همه از این رسانه معتبر به نیکی یاد می کنند.

امیر علی نیکبخش افزود: خبرنگاری عرصه مقابله با جنک نرم دشمن است و مسئولیت فعالان این حوزه هرگز تمام نمی شود.

۳۰۸۸

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =