۱۸ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۵۴
کد خبرنگار: 1062
کد خبر: 83430959
۱ نفر
معاون وزیر ارشاد: جشنواره هنرهای تجسمی جوانان متعلق به فردا است

تهران-ایرنا- معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با اعضای دبیرخانه جشنواره هنرهای تجسمی جوانان گفت: این رویداد متعلق به فردا است و با این جشنواره می توانیم آینده هنرهای تجسمی را تعریف کنیم و تجسم بخشیم.

هادی مظفری مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، عبدالرحیم سیاهکارزاده مدیر موسسه هنرهای تجسمی معاصر، اردشیر میرمنگره معاون هنری اداره کل تجسمی ارشاد، مجید فروغی مدیر روابط عمومی معاونت هنری ارشاد، رضوان صادق زاده دبیر بیست و ششمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان، کامبیز صبری مجسمه ساز و استاد کارگاه مجسمه سازی جشنواره هنرهای تجسمی جوانان، جمال رحمتی کاریکاتوریست و استاد کارگاه کاریکاتور جشنواره و فرهاد فزونی طراح گرافیک و استاد کارگاه گرافیک در دیدار با سید مجتبی حسینی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حضور داشتند.

حسینی در این نشست با اشاره به اینکه جشنواره هنرهای تجسمی می تواند آینده ساز باشد، گفت: ما وقتی درباره دوره‌های تاریخی صحبت می کنیم از کشاورزی آن ادوار نمی گوییم بلکه از هنر و معماری آن سخن خواهیم گفت.   

حسینی افزود: هنر، کار کردن برای فردا است که امروز نیز از آن بهره می برند. وقتی در حوزه مدیریت هنری فعالیت میکنید باید به این فکر کرد که عملکرد شما در معرض داوری تاریخ هم قرار می گیرد و آیندگان از آنچه امروز عمل می کنید می توانند بهره ببرند یا محروم شوند.   

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: حال چند جشنواره و فعالیت عمده داریم که مختص فردای نزدیک و دور است که جشنواره هنرهای تجسمی جوانان یکی از آنهاست که کارکرد آن ویژه آینده است. بسیاری از کسانی که امروز از نام های مشهور هنرهای تجسمی ‌اند و در دهه چهارم و پنجم زندگی به سر می برند، محصول جشنواره هنرهای تجسمی جوانان هستند.   

وی افزود: ما هنور توفیق این را پیدا نکردیم که از ظرفیت استعدادیابی، برای توسعه آموزش استفاده کنیم و هنوز امکانات کافی برای اینکه کنترل و خدمات رسانی مناسب ارائه دهیم نداشتیم تا این برگزیدگان راحت تر به امکانات آموزش تخصصی دسترسی داشته باشند.

حسینی در ادامه گفت: فاصله بین دو جشنواره نباید سکوت باشد و بین دو دوره جشنواره را باید با ترنم هنر پر کنیم و امکانات لازم را برای آموزش و پیگیری ایجاد کنیم.   

هادی مظفری نیر در این دیدار گفت: خوشبختانه با تلاش همکاران در دبیرخانه و ستاد اجرایی،  این دوره از جشنواره خیلی خوب دیده شد و در هماهنگی با دانشگاه ها و مراکز آموزش هنری آزاد و همچنین استانها تعداد قابل توجهی از هنرمندان جوان در این جشنواره شرکت کردند.   

در ادامه این نشست، رضوان صادق زاده گزارشی از جلسات داوری و تعداد شرکت کنندگان و افزایش ۴۹ درصدی شرکت کنندگان در جشنواره این دوره ارائه کرد.   

جمال رحمتی استاد کارگاه کاریکاتور جشنواره جوانان نیز به وضعیت هنرمندان جوان کاریکاتور اشاره کرد و گفت: مدتی است که شاهد حضور کمتر کاریکاتوریست ها در جشنواره ها هستیم. به دلیل بازار کار نامناسب کاریکاتور اقبال کمتری به این رشته شده است که در ورودی و خروجی جشنواره ها نیز تاثیر گذاشته است.   

کامبیز صبری نیز به حضور هنرمندان درجشنواره جوانان اشاره کرد و گفت: در این دوره شاهد حضور ۹۰ درصدری خانم ها در رشته مجسمه سازی بودیم. که با توجه به اقبال خانم ها به مجسمه سازی باید به این مساله توجه کنیم که حضور کمرنگ آقایان در رشته مجسمه سازی می تواند در آینده مشکل ساز باشد. به این ترتیب شاید در ۱۵ سال آینده تعداد مجسمه سازهای مرد به حداقل برسد.   

سید مجتبی حسینی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روز پنج شنبه ۱۷ مرداد از دبیرخانه بیست و ششمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان و جلسه داوری گرافیک این جشنواره دیدار و درباره ویژگی های آثار تجسمی گفتگو کرد.   

بیست و ششمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان از ۳۰ مرداد تا ۴ شهریور در ایلام به دبیری رضوان صادق زاده برگزار خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =