۱۸ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۰۵
کد خبرنگار: 1783
کد خبر: 83430947
۰ نفر

برچسب‌ها

پروژه نفتی مشترک ونزوئلا- چین و مقابله با تحریم های آمریکا

تهران-ایرنا- رئیس جمهوری ونزوئلا روز گذشته (پنجشنبه) به دنبال دیدار با نمایندگان دولت پکن، یک پالایشگاه نفتی جدید را با همکاری چین در جنوب ونزوئلا افتتاح کرد. مقامات کاراکاس پیشتر بارها اعلام کرده بودند که با همکاری هم پیمانانش از جمله چین و روسیه با تحریم های آمریکا مقابله خواهند کرد

به گزارش تارنمای شبکه تله سور، این پالایشگاه جدید توسط شرکت دوملیتی چینی- ونزوئلایی "سینوونسا" هدایت خواهد شد.

از جمله اهداف اصلی این پروژه مشترک چین و ونزوئلا افزایش تولید نفت ونزوئلا از 110 هزار بشکه به 165 هزار بشکه در روز  خواهد بود. شرکت دولتی نفتی ونزوئلا و همتای چینی اش دو عضو اصلی این شرکت هستند.

در همین حال مانوئل کِودو وزیر نفت ونزوئلا و مدیر شرکت دولتی نفتی این کشور در گفت گویی زنده از محل این پالایشگاه گفت: ما بر تحریم ها و  محاصره اقتصادی آمریکا علیه ونزوئلا غلبه خواهیم کرد. با حمایت ها و فعالیت کارگران رو به جلو حرکت می کنیم. این پایه و اساس روابط ونزوئلا و چین است "یک همکاری برد- برد، احترام متقابل و مذاکرات دائمی".

شرکت های نفتی دولتی ونزوئلا و چین قصد دارند روند تولید نفت کاراکاس را طی مرحله دوم به 230 هزار بشکه در روز افزایش دهند.

شبکه بلومبرگ نیز روز گذشته گزارش داد که شرکت خدمات مهندسی "ویسون" یک شرکت چینی دیگر نیز ماه گذشته با شرکت دولتی نفتی ونزوئلا برای افزایش تولید نفت این کشور منطقه آمریکای لاتین قرارداد امضا کرد. از جمله اهداف این قرارداد مقابله با تاثیر تحریم های یک جانبه آمریکا علیه ونزوئلا عنوان شد.

ونزوئلا که ماههاست با بدترین بحران اقتصادی و اجتماعی چند دهه اخیر خود روبرو بوده، همچنان بدنبال راههای مختلف برای جبران هزینه و درآمدهای خود است و در این راستا دولت مادورو توانسته برای بدست آوردن درآمد و به رغم مواجهه با تحریم‌های آمریکا، بخشی از ذخایر طلا خود را بفروشد.

در این راستا دولت مادورو امیدوار است با همکاری کشورهایی همچون روسیه و چین با تحریم‌های اقتصادی آمریکا مقابله کند. مقامات کاراکاس بارها تاکید کرده اند که کشورشان درگیر یک جنگ اقتصادی تحت هدایت واشنگتن بوده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =