۲۰۰ کیلوگرم زغال و یکهزار اصله چوب جنگلی در آستارا توقیف شد

آستارا - ایرنا - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا از کشف ۲۰۰ کیلوگرم زغال و یکهزار اصله چوب آلات جنگلی غیرمجاز و دستگیری عاملان آن خبر داد.

 نسرین غزنوی روز جمعه به خبرنگار ایرنا گفت: عصر روز گذشته نیروهای منابع طبیعی و آبخیزداری، فرد متخلف را در عملیاتی در ارتفاعات جنگلی رحیم محله بخش لوندویل دستگیر و از طریق پاسگاه این بخش به دادگاه معرفی کردند. 

وی افزود: سازندگان کوره ها در ارتفاعات آستارا غیر بومی هستند و فرد دستگیر شده، با سوزاندن درختان جنگلی ۲۰۰ کیلوگرم زغال تولید کرده بود.

وی بیان کرد: جنگل در تولید اکسیژن نقش مهمی دارد و مردم، اتفاقاتی نظیر آتش سوزی، تخریب و تصرف اراضی ملی، جنگل ها و مراتع را با تلفن رایگان ۱۵۰۴ امداد جنگل و مرتع اطلاع دهند. 

رئیس اداره منابع طبیعی آستارا اظهار کرد: نیروی یگان حفاظت این اداره روز گذشته در ایست بازرسی قلعه، یکهزار اصله رمکه و چوب آلات جنگلی قاچاق را از یک دستگاه نیسان کشف و فرد متخلف را دستگیر و به مقام قضایی معرفی کردند.

وسعت اراضی ملی آستارا ۴۰ هزار هکتار است و ۳۲ هزار هکتار آن را گونه های جنگلی بلوط ، راش، توسکا، ممرز، نمدار، ملج، لیلکی، انجیلی، آزاد، افرا، گردو، شیردار، گیلاس وحشی، فندق، شمشاد جنگلی و ون دربرگرفته است. 

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است. 

۷۱۰۵ / ۷۱۲۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =