هوای تهران امروز ۲ درجه کاهش یافت

تهران- ایرنا- سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: امروز جمعه دمای هوای تهران با ۳۶ درجه سانتیگراد کمی ابری گاهی با وزش باد است که نسبت به روز گذشته ۲ درجه کاهش دما را نشان می دهد.

سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: براساس تحلیل آخرین نقشه های پیش بینی هواشناسی امروز  جمعه و شنبه بارش پراکنده در سواحل دریای خزر را شاهد خواهیم بود، در همین مدت برای نوار ساحلی خزر و شمال غرب کشور افزایش دمای ۳ تا ۶ درجه پیش بینی می شود.

طی روزهای یکشنبه و دوشنبه دریای خزر مواج پیش بینی می شود.

براساس این گزارش بعدظهر جمعه شمال استان های آذربایجان شرقی، اردبیل و همچنین در برخی مناطق استان هرمزگان و فردا (شنبه) علاوه بر مناطق مذکور در شمال آذربایجان غربی نیز رشد ابر و رگبار پراکنده گاهی وزش باد دور از انتظار نیست.

روز یکشنبه بعدظهر با شمالی شدن جریانات بارش از غرب سواحل واقع در استان های اردبیل و گیلان آغاز خواهد شد و دوشنبه درکل سواحل دریای خزر گسترش خواهد یافت و در بعدظهر این روز درارتفاعات البرز شرقی در استان های گلستان، سمنان و استان خراسان شمالی و برخی مناطق آذربایجان شرقی، زنجان، قزوین، شمال همدان و کردستان رگبار پراکنده گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود.

همچنین دوشنبه در برخی نقاط دامنه های البرز واقع در استان های زنجان، قزوین و دامنه های زاگرس مرکزی واقع در استان های کردستان، همدان، جنوب آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی در ساعات بعدظهر رشد ابر و رگبار پراکنده گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود.

شایان ذکر است که روز دوشنبه در نوار شمالی ، شمال غرب و دامنه های جنوبی رشته کوه البرز کاهش نسبی دما در حدود ۳ تا ۵ درجه رخ می دهد.

روز سه شنبه در استان های یزد، جنوب سمنان، کرمان و شرق اصفهان وزش باد شدید گاهی همراه با گردو غبار دور از انتظار نمی باشد.

همچنین در این روز علاوه بر بارش پراکنده در سواحل دریای خزر در ارتفاعات زاگرس مرکزی رشد ابرو رگبار پراکنده گاهی رعد و برق پیش بینی می شود.

امروز وزش باد شدید در نوار شرقی کشور بخصوص منطقه زابل ادامه خواهد داشت که روز سه شنبه و یکشنبه به طور موقت از شدت وزش باد در این منطقه کاسته خواهد شد و  از روز دوشنبه به طور مجدد انتظار وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در این منطقه داریم.

براساس این گزارش، بیشینه و کمینه هوای تهران فردا - شنبه ۳۷  درجه صاف گاهی با وزش باد ، یکشنبه ۳۸ درجه کمی ابری در بعدظهر افزایش ابر و  باد و دوشنبه ۳۶ درجه کمی ابری تا قسمتی ابری همراه با وزش باد خواهد بود.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha