فرار مالیاتی ۲ هزار میلیارد تومانی یک بانک

شیراز- ایرنا- نماینده مردم شیراز و سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی از فرار مالیاتی ٢ هزار میلیارد تومانی یک بانک خبر داد و گفت: این در حالی است که صنعتگری در استان فارس ، تنها به خاطر ٢٠ میلیون تومان بدهی مالیاتی تمام حساب‌هایش توقیف می‌شود.

بهرام پارسایی  در آیین روز خبرنگار که در هتل همای شیراز برگزار شد، بدون اشاره به نام هیچ بانکی یا طرح مستندات بیشتر اظهار داشت: در جریان بررسی پرونده بانک‌ها در کمیسیون اصل ۹۰ استعلامی درباره بدهی بانک‌ها صورت گرفته بود که بر اساس گزارش دریافتی کمیسیون یکی از بانک‌ها تا سال ۹۶ ، این میزان بدهی مالیاتی قطعی داشته است.

این نماینده مجلس  خاطر نشان کرد: کمیسیون اصل ۹۰ درباره بدهی مالیاتی سایر بانک‌ها و موسسات نیز استعلام خواهد کرد.

نماینده شیراز در مجلس با گرامیداشت روز خبرنگار افزود: در فضایی که مردم دچار مشکلاتی هستند، افرادی همیشه از رانت‌ها و حاشیه‌های امن سوء‌  استفاده کرده‌اند و فقط جامعه خبری توانسته است آن‌ها را رصد کند.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: فسادها و رانت‌هایی رخ می‌دهد که اگر نظارت خبرنگاران نباشد، وضعیت از این هم بدتر خواهد بود. مفسدان برای خبرنگارانی که مطالب را شجاعانه مطرح کردند، مانع ‌تراشیدند و این به نفع هیچکس نیست.

پارسایی با بیان اینکه شاهد برخوردهای دوگانه و تبعیض‌آمیز در رسانه‌ هستیم، خاطرنشان کرد: برخی رسانه‌ها باتهمت‌زدن حرمت جامعه رسانه‌ای را زیر سؤال برده‌اند.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تقویت رسانه‌ها به لحاظ امکانات و حمایت مالی مدنظر است، افزود: رسانه ملی از بودجه‌های بسیاری برخوردار است و از جنبه‌های مختلف حمایت‌ می‌شود اما رسانه‌های دیگر از محدودیت‌هایی دارند.

وی خبرنگاران را از دو منظر به مسئولان نزدیک دانست و عنوان کرد: از منظر سخنگویی همیشه با آنان ارتباط داریم و دیگر ارتباط دلی است که با جامعه خبری داریم و همیشه در کنار آن‌ها خواهیم بود.

پارسایی با بیان اینکه رسالت اصلی خبرنگار نباید به گونه‌ای باشد که یا از آن طرف بوم افتاده و یا از طرف دیگر، ابراز کرد: باید از پوشش مسائلی که خارج از واقعیت است، چشم‌پوشی کنیم.

عضو مجلس شورای اسلامی بدون اشاره به جزییات بیشتر بیان کرد: در کمیسیون اصل ٩٠ مجلس مسائلی می‌دانیم که اگر نظارت و روشنگری خبرنگاران نباشد، به نتیجه نخواهد رسید.

۹۸۸۵ /۹۱۱۳

اخبار مرتبط