۱۸ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۹:۱۸
کد خبرنگار: 926
کد خبر: 83430879
۰ نفر

برچسب‌ها

باشگاه خبرنگاران قشم ایجاد می شود

قشم - ایرنا - با هدف پوشش حداکثری رویدادهای خبری در جزیره قشم، باشگاه خبرنگاران منطقه آزاد قشم ایجاد می شود.

به گزارش ایرنا، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم شامگاه پنجشنبه در نشست مدیرعامل این سازمان با اصحاب رسانه جزیره قشم با اعلام این موضوع، افزود: از هر روستا حداقل یک نفر جذب باشگاه خبرنگاران منطقه آزاد قشم می‌شود تا پس از آموزش های لازم به تولید محتوا در منطقه زندگی خود بپردازد.

مرتضی شیخ زاده در ادامه سخنان خود اظهار داشت: این طرح هم اکنون تامین اعتبار شده است و به زودی مراحل اجرایی آن آغاز می‌شود.

وی ادامه داد: محتوای تولیدی اعضای باشگاه توسط سازمان منطقه آزاد قشم خریداری و در خبرگزاری‌ها و پورتال سازمان منطقه قشم منتشر می‌شود.

مدیرکل روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم تصریح‌کرد: عضای هیات رئیسه باشگاه مذکور را خبرنگاران جزیره قشم تشکیل می‌دهند که امور مختلفی از جمله آموزش، راهبری و دبیری اخبار تولیدی توسط اعضای باشگاه بر عهده آنان است.

جزیره قشم با مساحت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در سال های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ با تصمیم دولت به ۲ بخش منطقه آزاد با مساحت ۳۰۰ کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر تقسیم شد.
پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی از جمله هدف های ایجاد منطقه آزاد قشم است.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده‌است.

۷۵۰۰

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =

سرخط اخبار استان‌ها