۱۸ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۸:۱۰
کد خبرنگار: 1580
کد خبر: 83430855
۰ نفر

برچسب‌ها

۸۳۲ بیمار  خاص در قزوین تحت پوشش بیمه سلامت هستند

قزوین - ایرنا - مدیرکل بیمه سلامت قزوین گفت: در حال حاضر ۸۳۲ بیمار خاص تحت پوشش این اداره کل هستند و از خدمات مختلفی بهره مند می‌شوند.

دکتر قاسم بهرامی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بیماری های خاص شامل بیماران مبتلا به تالاسمی، ام اس، هموفیلی و همچنین بیماران کلیوی پیوندی و دیالیز مزمن می‌شود.  


وی اضافه کرد: بیماران خاص تحت پوشش بیمه در هر صندوقی از صندوق‌های سازمان، اعم از روستاییان،  ایرانیان، کارکنان دولت و سایر اقشار، می‌توانند با ارائه مدارک به واحد بیمه‌گری، از خدمات سازمان استفاده کنند.  
بهرامی ادامه داد: این افراد فرم مشخصی دارند که در اختیار آنها قرار گرفته، پزشک معالج فرم را تکمیل می‌کند و مدارک درمانی را تحویل می‌دهند و بر اساس شرایطی که در بیمه گری وجود  دارد، فرد مشمول صندوق بیمه خاص خواهد شد.

وی به خدمات بیمه سلامت به ۴۶۰ هزار بیمه شده در قزوین اشاره کرد و افزود: از این تعداد به جز ۸۰ هزار نفر که حق بیمه پرداخت می کنند، بقیه به طور رایگان بیمه شده اند.  

بهرامی افزود: افراد دارای دفترچه همگانی سلامت می‌توانند از تمام خدمات مراکز درمانی بستری و سرپایی دولتی بهرهمند شوند اما برای دریافت خدمات بخش خصوصی در صورت تمایل می توانند با مراجعه به دفاتر صدور دفترچه طرف قرارداد بیمه سلامت ضمن ابطال دفترچه همگانی سلامت با پرداخت ۵۰ درصد حق بیمه یعنی ۳ میلیون ریال در سال به ازای هر نفر دفترچه بیمه ایرانیان گرفته و از خدمات  درمانی بخش خصوصی استفاده کنند.  
۷۳۸۸*۶۰۱۲
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =