۱۸ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۸:۳۳
کد خبرنگار: 2784
کد خبر: 83430834
۰ نفر

برچسب‌ها

ایرنای زنجان، رسانه برتر بخش رونق تولید

زنجان- ایرنا- در پنجمین دوره جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان زنجان خبرگزاری ایرنا مرکز زنجان عنوان رسانه برتر در بخش ویژه رونق تولید رابه دست آورد.

آیین اختتامیه پنجمین دوره جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان زنجان شامگاه پنج‌شنبه با حضور مشاور و مدیرکل حوزه وزارتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون استاندار و جمعی از مدیران و اصحاب رسانه این استان برگزار شد.

بر اساس رأی هیات داوران خبرگزاری ایرنا و هفته‌نامه مشاغل و کسب و کار در بخش رونق تولید، خبرگزاری ایکنا در بخش دین و معنویت، خبرگزاری ایسنا و روزنامه صدای زنجان در بخش چالش‌ها و آسیب‌های اجتماعی، پایگاه خبری موج رسا در بخش ایثار و شهادت، خبرگزاری فارس و نشریه شهاب زنجان در بخش آب و محیط زیست، نشریه زنجان ورزشی در بخش ورزش و نشاط اجتماعی، نشریه صیانت در بخش مسائل جوانان، نشریه پیام زنجان در بخش حقوق شهروندی، خبرگزاری شبستان در بخش عفاف و حجاب و نشریه صنعت و تجارت زنجان نیز در بخش خانواده و سبک زندگی برگزیدگان جشنواره در بخش‌های موضوعی جشنواره معرفی شدند.

در بخش گزارش خبری- تحلیلی مطبوعات، سجاد کریمی از نشریه رویداد آذربایجان، مهدی سهرابی از روزنامه صدای زنجان و آذر عباسی از نشریه موج بیداری به ترتیب حائز رتبه‌های اول تا سوم شدند.

در بخش گزارش خبری- تحلیلی خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری نیز ملک ناز نجفی از پایگاه خبری موج رسا، زهرا رسولی و سمیه محرمی از خبرگزاری فارس به ترتیب رتبه‌های اول تا سوم را به دست آوردند.

در بخش مقاله، سرمقاله و یادداشت رتبه اول وجود نداشت و علی شیرازی از نشریه شهاب زنجان و سمیه میناخانی از روزنامه صدای زنجان به صورت مشترک به مقام دوم و محسن احمدی از شهاب زنجان و مهدی سهرابی از صدای زنجان نیز به صورت مشترک به مقام سوم رسیدند.

همچنین هوشنگ شیخی از نشریه رویداد آذربایجان، محسن احمدی از نشریه شهاب زنجان و سکینه محمدی از نشریه بیان خدابنده به صورت مشترک در این بخش، شایسته تقدیر شدند.

جایزه ویژه بخش تیتر به روزنامه صدای زنجان برای مجموعه تیترهای ارسالی و حضور قدرتمند این رسانه در بخش تیتر اهدا شد.

ضمن اینکه حسین دولتیاری از نشریه صنعت و تجارت زنجان، حسن اکبری از نشریه سپهر خمسه و زهرا هادیلو از روزنامه همشهری حائز رتبه‌های اول تا سوم شدند.

در بخش تیتر خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری نیز پریسا یوسفی و سعیده شریفی از ایسنا و رحیم مقدمی از مهر به ترتیب اول تا سوم شده و زهرا رسولی از فارس و فاطمه تاج‌بخش از ایکنا نیز شایسته تقدیر شدند.

در بخش خبر، رتبه‌ای وجود نداشت و پرویز غفاری و حسن اکبری از ایرنا و ملکناز نجفی از موج رسا شایسته تقدیر شدند.

در بخش مصاحبه مطبوعات سمیه میناخانی و مهدی سهرابی از صدای زنجان به صورت مشترک به مقام اول، علی‌اکبر شیوخی از نشریه عصر ملت به مقام دوم و سجاد کریمی از نشریه رویداد آذربایجان به مقام سوم دست یافتند.

در بخش مصاحبه خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری نیز علی الماسی و حسین عباسی از موج رسا و فاطمه تاج‌بخش از ایکنا به صورت مشترک سوم شدند و رتبه اول و دوم در این بخش وجود نداشت و اکرم بیات از ایرنا و زهرا مقدمی از مهر، شایسته تقدیر بودند.

در بخش طراحی و صفحه‌آرایی، مهران محمودی از نشریه رویداد آذربایجان رتبه اول را کسب کرد و رتبه دوم و سوم در این بخش وجود نداشت و بهرام بلنداقبال از روزنامه صدای زنجان شایسته تقدیر شد.

در بخش عکس نیز امیرحسین ناسوتی از خبرگزاری فارس رتبه اول را کسب کرد و این بخش نیز رتبه دوم و سوم نداشت.

در بخش فعال رسانه‌ای در عرصه فضای مجازی از رحمت‌الله بیگدلی به عنوان برگزیده تجلیل شد. همچنین از ذبیح‌الله شاه‌محمدی نویسنده چندین کتاب در مورد تاریخ زنجان نیز در این مراسم تجلیل به عمل آمد.

در بخش دستگاه‌های اجرایی نیز دانشگاه علوم پزشکی، شهرداری زنجان و اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان، شایسته تقدیر از سوی خانه مطبوعات استان زنجان شناخته شدند.

رشد کیفی آثار ارسالی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: این جشنواره از سال ۹۴ آغاز شده و امسال پنجمین دوره آن برگزار می‌شود.

فاطمه کرباشی اظهار داشت: آثار ارسالی از سوی فعالان حوزه رسانه استان از لحاظ کیفی، رشد مطلوبی در شاخص‌های مختلف روزنامه‌نگاری نسبت به سال گذشته داشته است.

وی خاطرنشان کرد: خبرنگاری، مسئولیتی است که خداوند به افراد برگزیده سپرده که این امانت الهی را باید پاس بدارید.

شفافیت و پل ارتباطی بین مردم و مسئولان، ویژگی مهم خبرنگاران است

شهردار زنجان نیز در این آیین گفت: خبرنگاران به عنوان یک تیمی هستند که در بیان واقعیت‌ها و روشن ساختن حقیقت‌های جامعه، شب و روز نشناخته و از جان خود مایه می‌گذارند تا چراغی برای جوامع بشری روشن کنند.

مسیح‌الله معصومی با بیان اینکه خبرنگاران ۲ ویژگی مهم دارند، خاطرنشان کرد: شفافیت، ویژگی اول است زیرا تمام اصحاب رسانه در این عرصه با سلیقه‌های مختلف، خبر می‌نویسند ولی این یکی ویژگی مهم است که واقعیت‌های جامعه را با شفافیت کامل و بدون انحراف به سمع و نظر و اطلاع مردم برسانند.

وی تصریح کرد: خبرنگاران زنجانی به حق در مسیر شفافیت، حرکت کرده‌اند.

معصومی اظهار داشت: ویژگی مهم بعدی این است که خبرنگاران به عنوان یک پل ارتباطی بین مردم و مسئولان هستند.

شهردار زنجان افزود: این مسیر و ارتباط، ۲ سویه است زیرا هم عملکرد خدمتگزاران در حوزه‌های مختلف به واقع و درستی به اطلاع مردم رسیده و هم مشکلات موجود در جامعه از طریق خبرنگار به مدیران رسانده می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: وظیفه مدیر این است که به اطلاع‌رسانی از سوی رسانه‌ها بی‌توجه نباشد.

معصومی ادامه داد: صدا و نوشتار خبرنگار می‌تواند برای افرادی که در مجموعه‌های مختلف خدمت می‌کنند به عنوان یک هدایت‌کننده باشد.

شهردار زنجان، خبرنگاران را به اشعه نور تشبیه کرد و گفت: پرتوهای این چراغ ۲ ویژگی دارد.

وی اظهار داشت: ویژگی اول این است که جزئیات و کیفیت‌های بسیاری از زاویه‌های محیط تاریک را برای ما روشن می‌کند.

معصومی افزود: ویژگی دوم این است که پرتوها مسیر را برای کسی که در آن قرار گرفته به درستی تعریف و معین می‌کنند.

۹۵۵۶/۳۰۸۸

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =