چهار نماینده ایران به فینال مسابقات کشتی گرجستان راه یافتند

تهران – ایرنا – چهار کشتی گیر ایران به دیدار نهایی و چهار کشتی گیر دیگر به دیدار رده بندی روز دوم رقابت های بین المللی کشتی آزاد و فرنگی جایزه بزرگ گرجستان راه یافتند. 

روز دوم رقابت های کشتی آزاد و فرنگی جایزه بزرگ گرجستان جام بالاوادزه و کارتوزیا امروز (پنجشنبه) در شهر تفلیس گرجستان در حال برگزاری است که در پایان دور مقدماتی، در کشتی فرنگی حامد تاب در وزن 67 کیلوگرم، محمد علی گرایی در وزن 77 کیلوگرم و رامین طاهری در وزن 87 کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند و در کشتی آزاد نیز پیمان بیابانی در وزن 65 کیلوگرم راهی دیدار نهایی شد.

همچنین علیرضا سرلک و رضا افضلی در اوزان 57 و 74 کیلوگرم کشتی آزاد و شیرزاد بهشتی طلا و علیرضا نجاتی در وزن 60 کیلوگرم کشتی فرنگی در دیدار رده بندی حضور دارند. ابوالفضل حاجی پور در وزن 65 کیلوگرم کشتی آزاد و محمدجواد رضایی و پژمان پشتام در وزن 67 و 77 کیلوگرم نیز باید در گروه بازنده ها به کار خود ادامه دهند.

نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

** کشتی فرنگی
در وزن 60 کیلوگرم شیرزاد بهشتی طلا پس از استراحت در دور اول،  در دور دوم با نتیجه 8 بر صفر از سد حریف گرجستانی گذشت. وی در دور سوم مقابل نماینده هند با نتیجه 4 بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. بهشتی طلا در دیدار نیمه نهایی مقابل حریف قرقیزستانی با نتیجه 3 بر 3 شکست خورد به دیدار رده بندی رفت. علیرضا نجاتی دیگر نماینده کشورمان در این وزن نیز پس از استراحت در دور نخست در دور دوم حریف گرجستانی را با نتیجه 7 بر صفر مغلوب کرد و در دور سوم نیز با نتیجه 5 بر صفر از سد کشتی گیر آذربایجانی گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. نجاتی در این مرحله مقابل کشتی گیر قرقیزستانی با نتیجه 8 بر صفر مغلوب شد و راهی دیدار رده بندی شد.
در وزن 67 کیلوگرم حامد تاب و محمدجواد رضایی پس از استراحت در دور نخست به مصاف هم رفتند که حامد تاب با نتیجه 2 بر یک مقابل رضایی به پیروزی رسید. وی در دور سوم نیز با نتیجه 8 بر صفر از سد حریف گرجستانی گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. تاب در دیدار نیمه نهایی نیز با نتیجه 5 بر صفر حریف آذربایجانی را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد.  محمدجواد رضایی نیز با توجه به حضور تاب در دیدار فینال به گروه بازنده ها رفت.
در وزن 77 کیلوگرم پژمان پشتام در دور اول حریفی از کشور گرجستان را با نتیجه 9 بر یک شکست داد. محمدعلی گرایی نیز با نتیجه 9 بر صفر مقابل نماینده کشور فرانسه پیروز شد. دو نماینده کشورمان در دور دوم به مصاف هم رفتند که محمدعلی گرایی با نتیجه 9 بر صفر مقابل پشتام پیروز شد و به دیدار نیمه نهایی راه یافت. گرایی در مرحله نیمه نهایی نیز با نتیجه 8 بر صفر حریف گرجستانی را مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد. پشتام هم به گروه بازنده ها رفت تا مسابقات خود را برای حضور در دیدار رده بندی ادامه دهد.
در وزن 87 کیلوگرم رامین طاهری پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 10 بر 4 کشتی گیر گرجستانی را مغلوب کرد و به دیدار نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله نیز با نتیجه 8 بر صفر دیگر کشتی گیر گرجستانی را شکست داد و راهی دیدار فینال شد.

** کشتی آزاد
در وزن 57 کیلوگرم علیرضا سرلک در 2 دور حریفانی از گرجستان را با نتایج 19 بر 9 و 11 بر 9 شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل حریف گرجستانی با نتیجه 5 بر 5 مغلوب و راهی دیدار رده بندی شد.
 در وزن 65 کیلوگرم پیمان بیابانی در دورهای اول و دوم کشتی گیرانی از کشور گرجستان را با نتایج 4 بر صفر و 3 بر صفر مغلوب کرد و به دیدار نیمه نهایی رفت، بیابانی در این دیدار با نتیجه 3 بر 3 مقابل دیگر نماینده کشور میزبان به پیروزی رسید و به دیدار فینال راه یافت. در همین وزن ایمان صادقی مقابل حریف گرجستانی با نتیجه 4 بر یک شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر گرجستانی مقابل پیمان بیابانی، صادقی از دور رقابت ها کنار رفت. ابوالفضل حاجی پور دیگر نماینده کشورمان در این وزن نیز در دور نخست استراحت کرد و در دور دوم مقابل باجرانگ از هند با نتیجه 10 بر 2 مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی گیر هندی در دیدار فینال، حاجی پور به گروه شانس مجدد (بازنده ها) رفت.
 در وزن 74 کیلوگرم رضا افضلی پس از استراحت در دور اول در دور دوم کشتی گیر گرجستانی را با نتیجه 6 بر 3 شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل کشتی گیر گرجستانی با نتیجه 3 بر 2 مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. سید احمد محمدی دیگر نماینده کشورمان در این وزن مقابل حریف گرجستان در حالی که با نتیجه 6 بر صفر عقب بود به دلیل مصدومیت به مبارزه ادامه نداد. 

رقابت های شانس مجدد، رده بندی و فینال اوزان فوق فردا (جمعه) برگزار می شود.

همچنین قرعه کشی مسابقات روز سوم رقابت های بین المللی کشتی جایزه بزرگ گرجستان جام بالاوادزه و کارتوزیا بعد از ظهر امروز در شهر تفلیس گرجستان برگزار شد که نتایج قرعه نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:

** کشتی آزاد:
در وزن 86 کیلوگرم که 11 نفر حضور دارند، کامران قاسم پور در دور نخست به مصاف حریفی از کشور آذربایجان می رود و در صورت پیروزی بر این کشتی گیر در دور دوم با کشتی گیری از گرجستان دیدار می کند.

** کشتی فرنگی:
در وزن 97 کیلوگرم که 12 نفر حضور دارند، محمدهادی ساروی در دور نخست با نماینده کشور میزبان مسابقه می دهد و در صورت پیروزی بر این کشتی گیر در دور دوم به مصاف برنده کشتی گیران آمریکا و قرقیزستان می رود. علی اکبر حیدری دیگر نماینده کشورمان در این وزن در دور نخست با کشتی گیر آذربایجانی مبارزه می کند و در صورت پیروزی بر این حریف، در دور دوم با نماینده کشور گرجستان سرشاخ می شود.
در وزن 130 کیلوگرم که 11 نفر حضور دارند، شهاب قوره جیلی و پارسا نظری در دور نخست با یکدیگر کشتی می گیرند و برنده این رقابت در دور بعد به مصاف حریفی از کشور آذربایجان می رود.

مسابقات اوزان فوق از ظهر فردا (جمعه) آغاز می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =