خبرنگاران در انتشار مطالب از گمانه‌زنی پرهیز کنند

ارومیه- ایرنا- نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه با اشاره به اینکه خبرنگاران در انتشار مطالب از گمانه‌زنی پرهیز کنند، افزود: برخی خبرنگاران گمان خود را به عنوان خبر منتشر می‌کنند و این مساله آسیب بسیاری را در جامعه ما به‌وجود می‌آورد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی عصر پنج‌شنبه در مراسم روز خبرنگار افزود: یقین در خبر مساله مهمی است و در انتشار آن باید دقت شود.
وی ادامه داد: خبر اساسی‌ترین مساله برای خبرنگاران است و در برخی مواقع این امر آفات قابل توجهی را برای خبرنگاران ایجاد می‌کند.
وی بیان کرد: اگر خبرنگاری همراه با تعهد اخلاقی نباشد، به جامعه ضربه می‌زند.
وی اظهار داشت: بدون خبر و خبرنگار نمی‌توان در جامعه زندگی کرد و باید تاحد توان از خبرنگاران حمایت شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی نیز در این آیین گفت: دنیا، دنیای اطلاعات است و خبرنگار باید مسوولیت‌پذیر و دلسوز باشد.
حجت‌الاسلام ناصر خدایاری افزود: خبرنگاران نباید در خبر تصرف کنند و از برداشت شخصی در خبر پرهیز شود زیرا رسانه رابط ارتباطی بین ملت و دولت است.
رئیس خانه مطبوعات آذربایجان‌غربی تیز در این آیین بیان کرد: نام‌گذاری میدانی به نام خبرنگاران از خواسته‌های این قشر است تا تلاش‌های خبرنگاران قدر دانسته شود.
یوسف پیربوداقی افزود: از مسؤولان نیز خواهشمندیم از این قشر زحمت‌کش و پرتلاش حمایت کنند.
در ۱۷ مردادماه سال ۷۷ به دنبال اشغال شهر مزار شریف افغانستان به دست گروه طالبان، عده‌ای از اشغالگران به کنسولگری ایران در این شهر هجوم آورده و هشت دیپلمات ایرانی به همراه خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی را زیر رگبار گلوله به شهادت رساندند.
۹‪۹۱۸/۲۰۹۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =