رسالت اصلی خبرنگاران همراهی مسوولان در توسعه جامعه است

ارومیه- ایرنا- استاندار آذربایجان‌غربی گفت: کمک به توسعه و پیشرفت استان و کشور رسالت شما خبرنگاران است و جامعه خبرنگاران باید در این راستا به مدیریت استان کمک کنند.

محمدمهدی شهریاری شامگاه پنج‌شنبه در مراسم روز خبرنگار، افزود: اطلاع رسانی شفاف و صادقانه در جهت توسعه استان مهمترین هدف و رسالت خبرنگاری است.
وی ادامه داد: آگاه کردن مردم نسبت به حقوق خود در راستای مدیریت جامعه از وظایف دیگر خبرنگاران است.
وی اضافه کرد: انتقاد به عملکرد مسوولان از وظایف شما خبرنگاران است و ما نیز گوش شنوایی برای این انتقادات داریم و تمام مسوولان نیز باید به این مسائل توجه کنند.
وی اظهار داشت: ما خود را در کنار شما می‌بینیم و در جاهایی که اشکال داریم شما مسائل را مطرح کنید که مورد توجه قرار می‌گیرد.
استاندار آذربایجان‌غربی گفت: امروز ضرورت دارد در دنیای جدید شما نسبت به آگاه‌سازی مردم نسبت به مسائل مختلف تلاش کنید و ما نیز حمایت می‌کنیم.
شهریاری تاکید کرد: راه‌اندازی رشته ارتباطات در آذربایجان‌غربی مورد پیگیری است تا خبرنگاران برای تحصیل به سایر استان‌ها سفر نکنند.
وی بیان کرد: مسکن خبرنگاران مسئله دیگری است که مورد توجه و پیگیری قرار می‌گیرد.
وی اعلام کرد: وام کم بهره نیز به زودی در اختیار خبرنگاران قرار می‌گیرد تا بخشی از زحمات این قشر از این طریق جبران شود.
در ۱۷ مردادماه سال ۷۷ به دنبال اشغال شهر مزار شریف افغانستان به دست گروه طالبان، عده‌ای از اشغالگران به کنسولگری ایران در این شهر هجوم آورده و هشت دیپلمات ایرانی به همراه خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی را زیر رگبار گلوله به شهادت رساندند.

امروز سالروز شهادت شهید صارمی در افغانستان و روز خبرنگار است.
۹‪۹۱۸/۲۰۹۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =