۱۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۵۲
کد خبرنگار: 986
کد خبر: 83430712
۰ نفر

برچسب‌ها

 ۹۶۰ سازمان مردم نهاد محیط‌زیست در ایران فعالند

اردبیل- ایرنا - معاون مشارکت‌های سازمان امور اجتماعی وزارت کشور گفت: از مجموع ۲۰ هزار سازمان مردم نهاد موجود در ایران تعداد ۹۶۰ فقره از آنها به محیط زیست مربوط می‌شوند.

به گزارش ایرنا، کمال اکبری شامگاه پنجشنبه در مراسم پایانی همایش ملی محیط‌زیست در اردبیل افزود : ۱۶ درصد از مجموع سازمان‌های مردم نهاد در ایران غیرفعال ، ۱۷ درصد نیمه فعال و بقیه فعال هستند.

وی با بیان اینکه سازمان‌های مردم نهاد به عنوان بدنه اصلی مشارکت‌های مردمی در جامعه می‌باشند، ادامه داد: فعالیت مستمر ۹۶۰ فقره از اینگونه تشکل‌ها در حوزه محیط زیست نشانگر پویایی و با نشاط بودن حوزه اجتماعی در کشورمان است.

او به دغدغه فعالان مردم نهاد در ارتباط با وجود ۲ هزار کمپین محیط‌زیست اشاره کرد و گفت: هفته گذشته به منظور فعال شدن انجمن‌های محلی به بخشداران ابلاغ شد که بدون تشریفات قانونی با اختیاراتی که واگذار می‌شود برای فعالیت این انجمن‌ها در زمینه محیط‌زیست اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه این اقدام سبب تسریع فعالیت این انجمن‌ها و دمیده شدن روحیه امید و نشاط در جامعه می‌شود، افزود: تمام تلاش دولت فراهم کردن بستر لازم برای فعالیت‌های اجتماعی در جامعه ایران است.

۶۰۱۹/۶۰۱۶       

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =