۱۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۳۳
کد خبرنگار: 804
کد خبر: 83430656
۰ نفر
ارتش سوریه تروریست‌های النصره را در ادلب محاصره کرد

تهران- ایرنا- ارتش سوریه گروه تروریستی النصره را در منطقه الهبیط واقع در حومه جنوبی استان ادلب محاصره کرد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، ارتش سوریه با ادامه پیشروی در حومه شمالی استان حماه، وارد مرزهای اداری جنوب استان ادلب شد.

واحدهای ارتش سوریه در این عملیات، شهرک «الجیسات» واقع در جنوب شهر الهبیط، پایگاه مهمترین گروه تروریستی موسوم به هیات تحریر الشام به سرکردگی جبهه النصره را در حومه جنوبی ادلب به کنترل خود درآوردند.

الهبیط از پایگاه‌های اصلی گروه النصره در جنوب ادلب به شمارمی‌رود، چرا که نقطه اتصال میان حومه شرقی، شمالی و شمال غربی استان حماه است. این منطقه همچنین گذرگاه تدارکاتی گروه‌های تروریستی در  شهر خان شیخون است و به همین خاطر در سال‌های اخیر شبکه‌های پیچیده ای از تونل‌های مستحکم، زیر این شهر و مزارع آن به سمت شهر خان شیخون ایجاد شده است.

ارتش سوریه بامداد امروز با غافلگیرکردن گروه تروریستی النصره و هم پیمانانش، مرکز ثقل عملیات نظامی خود را از محور «الطامنه» و «کفرزیتا» به محور «کفر نبوده» در حومه شمالی حماه منتقل کرد و توانست شهرک راهبردی «تل الصخره» را آزاد کند که  بین شهرک الهبیط در جنوب استان ادلب و کفر نبوده در شمال غرب استان حماه واقع شده است.

در این عملیات شماری از تروریستها کشته و زخمی شدند و خسارت هایی نیز به تجهیزات آنها وارد آمد.

سوریه در هشت سال گذشته شاهد جنگ داخلی و حضور گروه های تروریستی حمایت شده از سوی کشورهای غربی- عربی است که تاکنون صدها هزار کشته و میلیون ها نفر آواره در داخل و خارج این کشور به جا گذاشته است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =