کاروان دانش آموزان دختر از دیواندره‌ عازم مناطق عملیاتی شمالغرب شد

سنندج - ایرنا - کاروان ۱۳۵ نفره را هیان نور متشکل از دانش آموزان دختر مدارس مقطع متوسطه دوم شهرستان دیواندره با بدرقه مسئولان و اولیا به مناطق عملیاتی شمال غرب کشور اعزام شد.

سرهنگ صمدمحمد علیزاده عصر پنجشنبه در آیین بدرقه این کاروان اظهار داشت: این دانش آموزان در قالب راهیان نور با سه دستگاه اتوبوس به مدت سه روز از این مناطق عملیاتی دوران  دفاع مقدس بازدید می کنند.
وی با اشاره به اهمیت فرهنگی اعزام راهیان نور افزود: برای اعضای این کاروان علاوه بر بازدید از مناطق عملیاتی سیرانبند بانه و بولحسن، در روز سوم شرکت در رزمایش رزمی فرهنگی مردان آسمانی در سنندج و برنامه های فرهنگی و تفریحی نیز در نظر گرفته شده است.
سرهنگ علیزاده تاکید کرد: آشنایی دانش آموزان با رشادت ها و ایثارگری های رزمندگان اسلام در دوران جنگ تحمیلی، بازخوانی وصیت نامه و خاطرات شهدا و آشنایی با نحوه و چگونگی انجام عملیات های این دوران و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه از اهداف اصلی اعزام کاروان های راهیان نور دانش آموزی به مناطق عملیاتی است.
آیین بدرقه کاروان راهیان نور دانش آموزان دختر دیواندره ای به مناطق عملیاتی شمالغرب کشور با حضور فرماندار، مسئولان فرهنگی، نظامی و انتظامی شهرستان و اولیا مدارس و والدین دانش آموزان برگزار شد.
شهرستان دیواندره با جمعیت ۸۰ هزار نفری در ۸۵ کیلومتری جنوب غربی شهر سنندج مرکز کردستان قرار دارد.

۷۳۵۳/۹۱۰۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =