۱۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۱۳
کد خبرنگار: 1384
کد خبر: 83430584
۰ نفر

برچسب‌ها

فرماندار پردیس:‌ روستاها فقط نام روستا را یدک می‌کشند
طرح هادی روستایی. بومهن

تهران- ایرنا- فرماندار پردیس با انتقاد از وضعیت کنونی در روستاها گفت:‌ در سال رونق تولید به جای تقویت گردشگری روستایی، شاهد افزایش خوش‌نشینی و خانه‌های استیجاری موقت هستیم و روستاهای ما فقط نام روستا را با خود یدک می‌کشند.

به گزارش ایرنا، عبدالعظیم رضایی روز پنجشنبه در حاشیه نشست بررسی مشکلات روستاهای بخش بومهن در جمع خبرنگاران با اشاره به بی‌رونق بودن روستاهای شهرستان خاطرنشان کرد: روستا بدون فعالیت تولیدی، گردشگری و منابع مالی هیچ فایده‌ای ندارد؛ در این وضعیت خانه های روستایی متروکه و روستاییان مستاجر شهرها شده‌اند.

وی افزود:‌ برای رفع مشکل آب شرب سالم روستایی با توجه به وضعیت اقتصادی کشور باید تلاش کنیم از همه ظرفیت‌ها و مشارکت دستگاه‌های مختلف و امکاناتی که در اختیار آنها قرار دارد و جلب مشارکت های مردمی و خیرین استفاده کنیم.

فرماندار شهرستان پردیس ادامه داد: بخشداری و دهیاری‌ها با استفاده از حداکثر توان خود و با اعمال صرفه‌جویی‌های لازم اجرای پروژه های مهم مانند آب شرب سالم روستایی را با مشارکت  آب و فاضلاب روستایی" آبفار" و اعتبارات دهیاری اجرایی کنند.

به گفته وی طرح هادی روستاهای گلخندان جدید و قدیم، واصفجان و طاهرآباد مصوب و برای کارگروه مربوطه ارسال شده است که پس از تایید به‌روزرسانی خواهد شد.

رضایی افزود:‌ طرح هادی روستای باغکمش نیز برای ارسال به منظور تصویب شدن آماده است و تهیه طرح هادی جدید برای روستاهای اصطلک و کرشت نیز در دست اقدام قراردارد.

طرح هادی روستایی در برخی روستاهای بخش بومهن از ۱۸ سال گذشته به‌روزرسانی نشده است.

به گزارش ایرنا در این نشست مشکلاتی مانند ساخت و ساز داخل حریم، بهسازی راه ها، مشکل مدارس و کمبود اماکن ورزشی در روستاهای بخش بومهن توسط برخی از دهیاران حاضر در نشست مطرح شد.

شهر بومهن با ۱۰۰ هزار نفر جمعیت در شهرستان پردیس و در شرق پایتخت قرار دارد.

تهرام/۹۴۴۱/ ۱۰۰۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =