۱۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۱۲
کد خبرنگار: 2836
کد خبر: 83430575
۰ نفر

برچسب‌ها

همراه با مردان مو نقره‌ای خبرنگار

شیراز-ایرنا-روز خبرنگار بهانه‌ای است که یاد کنیم از خبرنگاران پیشکسوت و مردان مو نقره‌ای ایرنا. بهرام بشیری زاده جهرمی یکی از خبرنگاران پیشکسوت ایرنا است که ۲۶ سال در مسیر اطلاع‌رسانی با ایرنا در شهرستان جهرم همکاری داشته و قلم زده است .

دفتر خاطرات‌مان را که باز می‌کنیم به یاد می‌آوریم  نسلی هستیم که اولین گام‌های خبری خود را در کلاس‌های آموزش خبرنویسی و خبرنگاری در دوران دانش‌آموزی و در محضر کسی گذرانده‌ایم که امروزه همه او را به عنوان پیشکسوت خبرنگاری در شهرستان به یاد می‌آورند.

بهرام بشیری زاده جهرمی متولد ۱۷ مهرماه ۱۳۴۶ در شهر جهرم است  و در همین شهر زیبا با نخل‌های برافراشته رشد کرد و قد کشید و برای توسعه و تعالی شهرستان جهرم کوشید.

اما انگار همین دیروز بود... سال ۱۳۶۸در کنار اساتیدی چون زنده‌یاد مجید رفان، استاد منوچهر کارگر با شروع کار در فروشگاه مطبوعاتی رسالت، رؤیاهایت هم تحقق یافت و فعالیت خبری‌ات را آغاز کردی؛ یعنی راهی برای خدمت به مردم شهر  ازطریق کاری که دوستش داشتی و قلمی که به آن عشق می‌ورزیدی و توتم تو بود.

 "بهرام بشیری‌زاده جهرمی" پیشکسوت عرصه‌ خبری، روزت مبارک

 سال ۱۳۷۰ همکاری رسمی با روزنامه خبر جنوب و از سال ۱۳۷۲ به عنوان رابط خبری و خبرنگار آزاد با خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا همکاری خود را آغاز کردی. راهی را ادامه دادی که دیگر پیشکسوتان خبرگزاری پارس سابق و ایرنای فعلی؛ جواد خرمگاه و حمید رفان در جهرم آغاز کرده بودند که بیرق ایرنا از دهه پنجاه در جهرم برافراشته بود.

آن روزنامه‌فروشی در پاساژ کشاورز برای روزنامه‌خوان‌ها به عنوان نمایندگی روزنامه خبرجنوب برای خیلی از نسل‌های جهرمی هنوز خاطره‌انگیز است و خیلی‌ها بعدها روزنامه یا خبر قبول شدنمان را در کنکور از روزنامه‌فروشی تو شنیدیم.

چاپ صفحه ویژه شهرستان‌ها در روزهای یکشنبه در روزنامه خبر جنوب که به شهرستان جهرم اختصاص داشت برای اولین‌بار در همین زمان اتفاق افتاد.

به عنوان خبرنگار و نماینده‌ی موسسه کیهان، خبرنگار روزنامه‌ی جمهوری اسلامی، خبرنگار و نماینده‌ نشریه چهره جهرم و دیگر نشریات نیز فرصتی برای انتشار اخبار و مطالب تو را فراهم آورد.

مدرس رشته‌ خبرنگاری به مدت ۱۲ سال، عضو انجمن میراث فرهنگی شهرستان به مدت ۱۰ سال، عضو انجمن فیلم و عکس شهرستان به مدت ۲۶ سال، همکاری با ارگان‌ها و نهادهای مختلف در راستای تهیه‌ی بولتن‌های اطلاع‌رسانی و فرهنگی به مدت ۲۰ سال از جمله فعالیت‌های رسانه‌ای و فرهنگی بهرام بشیری زاده است.

 مسئول روابط عمومی و دبیر شورای اسلامی شهر جهرم به مدت چهارسال و مشاور اجرایی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس به مدت چهار و نیم سال از فعالیت اجرایی وی  در سال‌های گذشته است.

مطبوعات و رسانه اگر دست اهلش باشد وجدان جمعی جامعه هستند و این پیشکسوت رسانه  سعی کرد اهلش باشد. 

سال‌ها وظیفه‌ی اطلاع‌رسانی صادقانه را بر دوش کشیده‌ای و سال‌ها در این وادی گام خواهی برداشت و کیست که نداند خبرنگاری بازنشستگی ندارد!

 "بهرام بشیری‌زاده جهرمی" پیشکسوت عرصه‌ خبری، روزت مبارک.

۹۹۱۰ /۶۱۱۳

برچسب‌ها