۱۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۳۱
کد خبرنگار: 1563
کد خبر: 83430553
۱ نفر

برچسب‌ها

خبرنگاران یک زن زندانی را در یاسوج آزاد کردند

یاسوج- ایرنا- بمناسبت ۱۷ مرداد روز خبرنگار، یک زن زندانی در زندان یاسوج با کمک مالی و حمایت جمعی از خبرنگاران کهگیلویه وبویراحمد آزاد شد.

به گزارش ایرنا، این زن سرپرست خانوار با چهار سر عائله به دلیل نداشتن توان مالی در پرداخت اجاره خانه ،توسط صاحب خانه به زندان افتاده بود.

 جمعی از خبرنگاران امروز پنجشنبه با حضور در اداره کل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان با پرداخت مبلغ بدهی این زن سرپرست خانوار، موجبات آزادی وی را از زندان فراهم کردند.

۵۰ زندانی در آستانه آزادی

 مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کهگیلویه وبویراحمد همچنین گفت: ۵۰ زندانی غیرعمد این استان با تلاش خیرین و ستاد دیه استان و کمیته های صلح و سازش و نیز رضایت شاکیان بمناسبت عیدهای سعید غدیرخم و قربان در آستانه آزادی و رهایی از زندان هستند.

اسماعیل جمیاری اظهار داشت: آیین جشن آزادی این تعداد زندانی غیرعمد اوایل هفته آینده برگزار خواهد شد.

 وی یادآور شد: میزان بدهی این ۵۰ زندانی غیرعمد افزون بر ۱۷ میلیارد ریال بود که حدود ۱۰ میلیارد ریال ان توسط خیرین و کمیته های صلح و سازش و با جلب رضایت شاکیان به بدهکاران بخشیده شد.

جمیاری تصریح کرد: مبلغ مابقی نیز توسط خیرین و ستاد دیه مرکزی و استانی تامین شد.

وی گفت: تعداد ۴۸ نفر از این تعداد مرد و ۲ تن نیز زن هستند.

مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کهگیلویه وبویراحمد ادامه داد: هم اینک بیش از ۵۰۰ زندانی غیرعمد در سطح استان نیازمند کمک خیرین و جلب رضایت شاکیان برای رهایی از بند زندان هستند.

وی بیان کرد: سال گذشته ۳۱۹ نفر از زندانیان غیرعمد در بند زندان های این استان با کمک خیرین و در قالب برگزاری جشن های گلریزان و همچنین کمک های ویژه ستاد دیه مرکزی و این استان آزاد شدند.

جمیاری تاکید کرد: امسال نیز تاکنون ۱۱۰ نفر از بند زندان های استان آزاد شده اند که ۶۰ نفر آنها ظرف سه ماه نخست امسال بود.

وی همچنین گفت: سال گذشته حدود  یکهزار نفر از زندانیان این استان مشمول طرح عفو رهبری شدند که ۶۰۰ نفر از آنها تاکنون آزاد و مابقی نیز مشمول کاهش میزان کیفر و درآستانه آزاد شدن هستند.

۳۰۱۶/۶۱۱۰

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =