۱۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۱۰
کد خبرنگار: 987
کد خبر: 83430552
۲ نفر

برچسب‌ها

۶۰ هزار باب خانه خالی در اصفهان وجود دارد

اصفهان - ایرنا - نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی گفت: اکنون در کشور ۲ میلیون و ۵۰۰ باب و در اصفهان ۶۰ هزار باب خانه خالی و جود دارد.

زهرا سعیدی عصر پنجشنبه در سالن اجتماعات مجتمع مطبوعاتی اصفهان در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به نیاز جوانان به مسکن بر ضرورت تصمیم گیری مسوولان امر در این ارتباط  تاکید کرد.

وی درباره لایحه مالیات بر عایدی مسکن که در دستور کار قرار گرفته است، اظهارداشت:  اکنون این طرح در ۱۷۰ کشور جهان در حال اجراست و انجام آن در کشورمان می تواند مفید و موثر باشد.

وی با بیان اینکه سرمایه باید در راستای تولید به کار گرفته شود، تصریح کرد: متاسفانه وضعیت نامناسب اقتصادی در سال های گذشته عده ای سو استفاده گر را بر آن داشت که سرمایه ها را در ساخت مسکن صرف کنند و با این حال شمار زیادی از این خانه ها خالی است، به این معنا که مبالغ کلان، بی فایده ای در بخشی هزینه شد که تولید و اشتغال را در پی نداشته است.

یک سال قبل نمایندگان مجلس «طرح الحاق یک ماده به قانون مالیات‌های مستقیم با هدف مقابله با سوداگری و کاهش التهابات بازار مسکن» را با ۱۱۷ امضا به هیات رئیسه مجلس ارائه کردند.

این طرح شهریور ۹۷ یعنی همزمان با اوج دوره رونق معاملات و البته اوج‌گیری رفتارهای سوداگرانه در بازار مسکن در مجلس ارائه شد، اما بررسی آن در کمیسیون‌های تخصصی مجلس طولانی شد و در دی ماه ۹۷ بود که بررسی جزئیات آن در کمیسیون اقتصادی آغاز شد. اما این بررسی نیمه‌کاره ماند چرا که دولت اعلام کرد قصد دارد لایحه‌ای در خصوص مالیات بر عایدی سرمایه ارائه کند و مالیات مذکور در بخش مسکن را ذیل این لایحه بگنجاند بنابراین این موضوع از دستور کار و برنامه‌های دولت و مجلس خارج نشده است.

سعیدی درباره برخی از طرح های آبی در منطقه تصریح کرد: طرح بن - بروجن که ۹۰ درصد پیشرفت داشته و با پیگیری های فراوان متوقف شده است، همچنین اجازه خروج انتقال از سمیرم به رفنسجان را نخواهیم داد.

وی درباره منع بکارگیری بازنشستگان و قانون اظهارداشت: در این قانون نباید تبعیضی وجود داشته باشد و صدور مجوزهای خاص برای برخی افراد صحیح نیست، همچنین اصلاح قانون کار در دستور کار مجلس قرار گرفته است.

نماینده مردم مبارکه در مجلس با تبریک روز خبرنگار تصریح کرد: پیگیر موضوع بیمه خبرنگاران و مسایلی از این دست برای این قشر پرتلاش و موثر جامعه هستیم.

وی ادامه داد :  از صدا و سیما خواسته ایم با توجه به محبوبیت و مقبولیت برنامه نود در بین مردم، یک تریبون با حضور عادل فردوسی پور تهیه کننده و مجری این برنامه و مسوولان رسانه ملی برگزار کند تا ۲ طرف صحبت های خود را بیان کنند.

اجرای برنامه نود یک مطالبه و علاقه عمومی بین مردم به شمار می رود و در این ارتباط با مسوولان صدا و سیما مکاتبه شده است.

سعیدی اضافه کرد: در این تریبون صحبت ها بیان می شود و قضاوت ها بر عهده خود مردم خواهد بود و امیدواریم رسانه ملی شرایط برگزاری این تریبون و بازگشت این برنامه را فراهم کند.

این نماینده مجلس درباره تلگرام و استفاده گسترده آن با وجود فیلترینگ آن خاطرنشان کرد: فراکسیون فضای مجازی مجلس شورای اسلامی درباره این شبکه اجتماعی و دیگر شبکه های داخلی و خارجی پیگیری لازم را انجام می دهد و نتایج آن اعلام خواهد شد.

۶۰۲۰/۶۰۲۶/

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =