۱۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۳۹
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 83430545
۰ نفر

برچسب‌ها

هوای خنک در خلخال تدوام می‌یابد

اردبیل _ ایرنا _ رئیس اداره هواشناسی خلخال گفت: از امروز تا شنبه هفته آینده آسمان این شهر در بیش‌تر ساعات نیمه‌ ابری تا ابری بوده و هوای خنک تدوام خواهد داشت.

فرامرز فرض‌الله‌پور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با ورود توده هوای سرد و مرطوب به منطقه هوای این شهر از پنج روز پیش رو به کاهش گذاشته و امروز به پایین‌ترین حد خود در طول تدوام جبهه هوای سرد در این منطقه رسید.

وی گفت: در حالی که پیش از ورود توده هوای سرد و مرطوب به منطقه دمای هوای این شهر از ۱۷ درجه تا ۳۰ درجه در نوسان بوده پس از ورود جبهه هوای خنک دمای هوای خلخال از ۱۳ درجه صبح تا حداکثر ۱۸ درجه در وسط ظهر کاهش داشته است.

او با بیان اینکه هوای خنک تا اواسط هفته آینده در منطقه پایدار خواهد بود، اظهار داشت: حداکثر دمای امروز خلخال به ۱۸ درجه رسید که در مقایسه با گرم‌ترین زمان هفته جاری ۱۲ درجه کاهش نشان می‌دهد.

وی گفت: بر اساس نقشه‌های هواشناسی، با نفوذ امواج ناپایدار و زبانه‌های پرفشار، از امروز تا روز شنبه هفته آینده آسمان این شهرستان در بیشتر ساعات نیمه‌ابری تا ابری خواهد بود.

فرض‌الله‌پور افزود: طی این مدت باد خنک گاهی با سرعت تند تا نسبتاً شدید در بیش‌تر مناطق خواهد وزید و مه برای برخی از مناطق این شهرستان بویژه در جاده‌های مواصلاتی و گردنه‌های مسیر راه‌های منتهی به استان گیلان غلیظ پیش‌بینی می‌شود.

در عین حال تدوام ناپایداری هوا همراه با مه غلیظ،بارش باران خفیف باران و محدودیت دید در راه‌های خلخال به اسالم و پونل موجب کندی تردد خودروها در این مسیرهای کوهستانی و مه‌گیر شده و رعایت احتیاط کامل از سوی پلیس راه استان به رانندگان این جاده‌ها توصیه می‌شود.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

۷۱۱۹/۶۰۱۸

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =