۱۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۲۶
کد خبرنگار: 2203
کد خبر: 83430544
۰ نفر

برچسب‌ها

خبرنگاران در زمینه نشاط و امیدواری قلم بزنند

بیرجند - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: درخواست داریم خبرنگاران با جدیت تمام در زمینه ایجاد نشاط، امیدواری، کارآمدی نظام و مقابله با تهدیدها قلم بزنند و ما را در رسیدن به اهداف توسعه در استان یاری کنند.

ناصر خوش خبر چهارشنبه شب در آیین گرامیداشت روز خبرنگار در بیرجند اظهار داشت: در شرایط فعلی که دشمن بارها ما را تهدید کرده و جنگ اقتصادی تمام عیار را رقم زده است خبرنگاران می‌توانند با این تهدیدها مقابله کنند.

وی گفت: اهل قلم شاید برخی اوقات ناملایماتی دیده و چشیده‌اند اما بنا بر رسالتی که دارند انتظار داریم وجدان کاری و اخلاق نویسندگی را همواره مدنظر و پیگیر مشکلات مردم باشند.

معاون استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: در این برهه از زمان نیاز به همدلی، وحدت و هم‌افزایی داریم، در شرایط کنونی با محدودیت منابع مواجه‌ایم لذا اگر بخشی از اقدامات زیرساختی و زیربنایی در موعد مقرر رقم نمی‌خورد به خاطر این کمبودهاست که با اولویت‌بندی در دستور کار قرار می‌گیرد.

وی گفت: نگاه استاندار محترم خراسان جنوبی همواره نسبت به نقش و کارکرد خبرنگاران در حوزه اطلاع رسانی مثبت بوده به نوع خود قدرشناس تلاش‌های این قشر هستیم.

خوش خبر افزود: آنچه توسط نماینده خبرنگاران درخصوص مشکلات خبرنگاران مطرح شد خواسته‌های به حقی است که باید برای آن چاره‌اندیشی شود.

وی بیان کرد: یکی از سیاست‌هایی که مدیریت ارشد استان دنبال می‌کنند و همواره تاکید دارند، تلاش مضاعف در پیگیری مسائل و مشکلات استان است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: در شتاب بخشی به برنامه های توسعه ای نیازمند تلاش نخبگان، گروه های مرجع و رسانه ها هستیم زیرا مولفه های توسعه به تنهایی توسط دولت و بدون نقش آفرینی نخبگان و خبرنگاران محقق نمی شود.

وی ادامه داد: در این زمینه نیاز است خبرنگاران با سلامت و دقت نظر در انعکاس مطالبات مردم گام بردارند و مسئولان نیز نباید نگران نظارت خبرنگاران و دلسوزی آنها باشند.

خوش‌ خبر گفت: نکته دیگری که در خراسان جنوبی باید به آن توجه شود کار در چارچوب قانون است، خط قرمزها را نباید تغییر بدهیم رعایت خط قرمزهای نظام و منافع ملی و ارزش‌های اسلامی یک اصل تغییر ناپذیر است.

وی افزود: اگر خبرنگاران تشکیلاتی را نقد کردند نباید با بی مهری مواجه و احضار شوند چون خبرنگاران بیشترین تاثیر را در تنویر افکار عمومی، شفاف‌سازی و حفظ ارزش‌ها و سرمایه های اجتماعی دارند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: هیچ تشکیلاتی نمی‌تواند مانند خبرنگاران در شفاف سازی‌ و مقابله با ابهامات حوزه های مختلف نقش داشته باشد لذا از این قشر درخواست داریم در میدان باشند، ما را نقد کنند و پیشنهادات سازنده داشته باشند.

وی اظهار داشت: زمانی نقدها تاثیرگذار است که منصفانه باشد نه اینکه با هدف، گرایش یا جریان سیاسی خاص همراه باشد. 

آیین گرامیداشت ۱۷ مرداد روز خبرنگار به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و خانه مطبوعات خراسان جنوبی در باغ و عمارت شوکت آباد بیرجند برگزار و از خبرنگاران این استان تجلیل شد.

۷۵۵۷*۳۰۲۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =