فتح آبادی: سپاهان و تراکتورسازی لیگ این فصل را پویاتر می‌کنند

تهران- ایرنا- پیشکسوت فوتبال ایران گفت: لیگ این فصل با وجود سپاهان و تراکتورسازی پویاتر و بسیار جذاب خواهد شد زیرا قلعه نویی و دنیزلی هوشمند و عقلانی فکر می‌کنند.

غلامرضا فتح آبادی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: قرعه کشی برای مسابقات لیگ برتر سرگرم کردن طرفداران استقلال و پرسپولیس است. بر اساس این قرعه کشی یک تیمی مدعی قهرمانی است یا برای مقام دومی و سومی برای کسب سهمیه آسیا خواهد جنگید. چون همه تیم‌ها نمی‌توانند قهرمان شوند بنابراین به دنبال باشگاه‌های آسیایی یا پلی آف هستند.

وی افزود: اینکه بگوییم تیمی هفته اول به پارس جم جنوبی می‌خورد یا استقلال به ماشین‌سازی خورده است یا این دیدار در این هفته آسان یا سخت است، درست نیست. به نظرم پس از این قرعه کشی هر اتفاقی که بیفتد به خلاقیت‌ها، دیدگاه و روش سرمربی تیم‌ها بازمی‌گردد. آن سرمربی می‌تواند در هر بازی در هر هفته از یک روش بهره مند شود و به نقاط ضعف و قوت تیم حریف آگاهی پیدا کند و به تیم خود انتقال دهد تا بتواند در برابر آن تیم پیروز از میدان خارج شود.

پیشکسوت فوتبال ادامه داد: این دیدارها می‌تواند در هفته اول سپاهان با تراکتورسازی یا هفته چهارم استقلال با پرسپولیس باشد. فکر می‌کنم برای اولین بار است، از زمانی که دیدارهای لیگ را به یاد دارم، این ۲ تیم در هفته چهارم به هم خورده باشند. در واقع سه هفته تا دربی باقی مانده است. جالب اینجا است که همه منتظر همان هفته چهارم هستند. هفته اول، دوم و سوم ۹ امتیاز دارد و این بازی دربی ۳ امتیاز بنابراین نباید ۹ امتیاز را فدای یک بازی دربی کرد.

وی عنوان کرد: در ضمن ۲ سرمربی خارجی استقلال و پرسپولیس با تفکرات متفاوت وارد ایران شدند و هنوز از لیگ ما و از تماشاگران استقلال و پرسپولیس شناخت کاملی ندارند اما مربیانی که سرجای خود ماندگار شدند، شاید موفق تر از این ۲ سرمربی عمل کنند زیرا شناخت کافی از لیگ و بازیکنان دارند.

فتح آبادی یادآور شد: نقاط ضعف لیگ پارسال داوران ما بودند که با قاطعیت هیچ بازی را سوت نزدند چون ترس از تماشاگر و تیم مقابل داشتند و این اجازه را دادند که بازیکنان بر داوران ما مسلط شوند. در نتیجه دیدارهای ما با خشونت و بدرفتاری مواجه شد و برخی از بازیکنان با داوران و تماشاگران مشکلاتی را به وجود آوردند که الان تا این لحظه هنوز وضعیت لیگ مشخص نیست. به نظرم بعد از تاسوعا و عاشورا مسابقات لیگ به دیدارهای اروپایی نزدیک‌تر خواهد شد تا بتوانیم با فیفا سازگاری داشته باشیم.

وی تاکید کرد: اگر مربیان ما مثل سال‌های گذشته باشند که پس از گذشت چهار یا پنج هفته از لیگ ۱۲ یا ۱۵ امتیاز را از دست می‌دهند و هنوز هماهنگ نشدند، سطح این رقابت‌ها مثل پارسال خواهد بود. در همین ۲ هفته دیدگاه‌های مربیان ما را ببینید که می‌گویند ما خود را آماده کرده بودیم چون لیگ عقب افتاده است، این موضوع روی تیم ما اثر می‌گذارد. می‌خواهم بدانم که چه تاثیری گذاشته است؟ از روز اول رییس فدراسوین فوتبال گفت که بازی‌ها تا زمانی که امنیت ورزشگاه‌ها برقرار نشود و امکانات سخت افزاری و نرم افزاری فراهم نشود، بازی‌های لیگ شروع نخواهد شد.

بازیکن اسبق استقلال و پرسپولیس ادامه داد: صد در صد مدیرعاملان باشگاه‌ها خبر دارند که بازی‌های آنها چه زمانی شروع خواهد شد ولی اینکه بگویند که بازی‌ها عقب می‌افتد و تیم من دچار مشکل می‌شود را نمی پذیرم. در این ۶ یا ۸ هفته ای که برای بدن سازی بازیکنان در نظرگرفته شده بهتر است بازی‌های تدارکاتی و درون تیمی صورت پذیرد و تاکتیک ها مرور شود. الان که بازی‌ها عقب افتاده بهترین زمان است که مربیان با توجه به اینکه می‌دانند هفته به هفته با چه تیم‌هایی بازی دارند، نفرات خوب را شناسایی کنند و روی تیم خود این کارهای مثبت را انجام دهند تا به زمان بازی که رسید راحت بتوانند به آنالیز حریف بپردازند تا فاتح این رقابت‌ها باشند.

فتح آبادی درخصوص تیم هایی که لیگ امسال را پویاتر می‌کنند، گفت: امیر قلعه نویی و مصطفی دنیزلی بسیار هوشمند و عقلانی فکر می‌کنند چون فوتبال ما را به خوبی می‌شناسند و حرف اول را در لیگ این فصل می‌زنند بنابراین سپاهان و تراکتورسازی لیگ برتر را پویاتر و شاداب‌تر خواهند کرد.  

با وجود آنکه هنوز تاریخ شروع مسابقات لیگ برتر به طور رسمی اعلام نشده ولی پیگیری‌های خبرنگار ورزشی ایرنا حکایت از آن دارد که به احتمال زیاد ۲۸ مرداد لیگ نوزدهم آغاز شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =