۱۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۰۱
کد خبرنگار: 1580
کد خبر: 83430521
۰ نفر

برچسب‌ها

خبرنگاران، سوژه   اصلی اخبار قزوین

قزوین - ایرنا - از چند روز گذشته که در آستانه روز خبرنگار قرار گرفته ایم خبرنگاران که در تمام طول سال از  کوچک ترین رویدادها هم نمی گذرند این بار خودشان سوژه اصلی اخبار شده اند.

در این چند روز اخیر صفحه مطبوعات و پایگاه های خبری و خبرگزاری ها پر است از اخبار و گزارش ها و مصاحبه های مختلف در خصوص خبرنگار که رسانه ها به صورت ویژه تری به چالش های آنها پرداخته اند.

یک رسانه صفحه خود را به بیمه و معیشت خبرنگاران، دیگری به مشکلات خبرنگاران زن و آن دیگری نیز به برنامه ریزی های انجام شده جهت پالایش خبرنگاران اختصاص داده اند.

درکنار آن برپایی جشن های گرامیداشت روز خبرنگار در دستگاه های مختلف نیز از دیگر اخبار رسانه  ها است، در یکی از  همین خبرها پایگاه خبری صبح قزوین به مراسم جشن روز خبرنگار در مرکز روزانه سالمندان آرام پرداخته است که در آن مدیرکل بهزیستی قزوین پس از تبریک روز خبرنگار از فعالیت ۱۳ مرکز روزانه و شبانه نگهداری سالمندان در قزوین خبر داده است.

علیرضا وارثی گفته است خدمات توانبخشی سالمندان در مراکز روزانه شامل فیزیوتراپی، کار درمانی، گفتار درمانی، روانشناسی و مشاوره است و همچنین تشکیل گروه‌های اجتماعی، برپایی اردوهای تفریحی و انجام کارهای دستی و سوادآموزی از جمله خدمات اجتماعی ارائه شده در این مراکز است.

وی همچنین در خصوص روز خبرنگار نیز گفته است : روز خبرنگار فرصتی مناسب برای تجلیل از تلاش وافر و ارزشمند خبرنگارانی است که در راستای تحقق عدالت اجتماعی و توسعه خدمات اجتماعی در کنار سازمان بهزیستی بوده و قلم زدند.

وی افزود: اصحاب رسانه نقش مهمی در ارتقای سطح آگاهی جامعه و کاهش و کنترل آسیب‌های اجتماعی داشته و همچنین با انعکاس درست مطالبات مردم در راستای رفع مشکلات جامعه حرکت می‌کنند.

مدیرکل بهزیستی استان قزوین در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به افزایش جمعیت سالمندی در کشور تصریح کرد: به نظر می‌آید که روز به روز آمار جمعیت سالمندان در حال افزایش است و جمعیت ما رو به سالمندی است.

این مسئول اضافه کرد: ضرورت دارد که در حوزه ارائه خدمات بهداشتی، تغذیه و روانشناسی و خدمات اجتماعی سالمندان تلاش جدی‌تر و بیشتری داشته است.

صبح قزوین همچنین مطلبی نیز در خصوص بازار لوازم التحریر خارجی به چاپ رسانده است که با تیتربازار قزوین در تسخیر لوازم التحریر خارجی در آستانه بازگشایی مدارس به  استقبال پرشور خانواده‌ها از کیفیت لوازم‌التحریر ایرانی پرداخته است.

البته پایگاه خبری شاخص نیز درگزارشی با تیتر ترویج چراغ خاموش فرهنگ غربی در لوازم التحریرها به لزوم حمایت از نوشت افزارهای ایرانی و تاثیر آن در گردش مالی این کالا ها در کشور پرداخته است.

روزنامه ولایت نیز روز گذشته تیتر اول خود را به سخنان مدیرکل دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی قزوین اختصاص داد که در گردهمایی خبرنگاران ادوار ایرنا قزوین گفته بود جنگ و جدال های سیاسی تیشه به ریشه قزوین می زند.

معصومه مرادیان در این مراسم اظهار داشته بود  جنگ و جدال های سیاسی شکل گرفته در چند هفته اخیر در قزوین، تیشه به ریشه قزوینی ها می زند و آن قدر وسیع شده که استان های دیگر هم درگیر مباحث قزوین شده اند، خبرنگاران باید آتش جدال های سیاسی را خاموش کنند تا شاهد همدلی و تعامل در برگزاری انتخابات باشیم.

۷۳۸۸*۶۰۱۲

اخبار مرتبط